Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

O nas

Jesteśmy jednym z wiodących dystrybutorów fotowoltaiki oraz ekspertem w dziedzinie magazynowania energii elektrycznej w Europie. Doręczamy komponenty i doradzamy technikom, elektrykom oraz instalatorom, zawsze kierujemy się hasłem:

„Od Ekspertów dla Ekspertów“.

W naszym e-shopie oferujemy firmom instalacyjnym produkty związane z odnawialnymi źródłami energii. U nas znajdziecie moduły fotowoltaiczne, falowniki (inwertery), stacje ładownia pojazdów elektrycznych, pompy ciepła, elementy grzejne oraz rozwiązania dla domów inteligentnych – SmartHome znanych marek, takich jak SMA, SolarEdge, LG lub E3 / DC.

Memodo_Team

 

Kim jesteśmy

Zespół Memodo składa się z ponad 150 entuzjastycznych twórców i ekspertów, dzięki którym nasi partnerzy i klienci mogą odnieść jeszcze większy sukces oraz zmieniać świat na lepsze. Elektrycy z obsesją na punkcie technologii, logistycy zamierzeni na optymalizację, kreatywni eksperci ds. Marketingu i doświadczeni specjaliści z branży fotowoltaicznej – wszyscy razem współpracują.

Z wielką euforią i odwagą w stosowaniu nowych technologii naszemu zespołowi udało się zostać ekspertem w dziedzinie magazynowania energii elektrycznej i w bardzo krótkim czasie odegrać ważną rolę w handlu systemami energii odnawialnej, pomimo kryzysu w branży energii słonecznej.

Dzisiaj każdy klient Memodo może skorzystać z naszej wiedzy specjalistycznej za pośrednictwem szkoleń online, narzędzi internetowych i łatwego w obsłudze sklepu internetowego z fotowoltaiką. Uzyska również porady bezpośrednio od naszych ekspertów. W przyszłości nadal będziemy po waszej stronie, zarówno słowami, jak i czynami.


 

Co nas - dyrektorów napędza każdego dnia?

Z przyjemnością słuchamy naszych współpracowników w codziennych rozmowach z klientami, chociaż jako szefowie, czasami zaciskamy zęby patrząc na uciekający czas, gdy nasi koledzy dbają o każdy szczegół. To właśnie wyróżnia nas spośród innych hurtowników – nasi klienci uwielbiają nasz perfekcjonizm. W Memodo możesz liczyć na naszą pomoc, bez względu na okoliczności. 

Miłość do szczegółów oraz wszechobecna wizja optymalizacji ma odzwierciedlenie również w biurze w Monachium. Nasz guru technologii Sebastian Schulz bez problemu zaprojektował specjalny stół na ekspres do kawy, a do łatwiejszego nawadniania wiszących roślin zbudował przesuwny system. Nie wspominając już o stołach z paneli fotowoltaicznych.

Jeśli wybierzesz się do naszego biura w Norymberdze, znajdziesz tu kilku prawdziwych geniuszy technologicznych. Lokalne biuro, w którym pierwotnie była szkoła tańca, zostało przekształcone w przyjemne miejsce pracy.

Kiedy spotkasz się twarzą w twarz z naszymi kolegami podczas prób na ścianie testowej, zobaczysz błysk w oku i zaraźliwy entuzjazm, który zabrał nas tam, gdzie dzisiaj jesteśmy.

Chcemy nie tylko zadowolenia naszych klientów, ale także spełnienia zawodowego każdego z pracowników. Bycie częścią zespołu w jednej z najbardziej przyszłościowych branż codziennie nas napędza i motywuje. 


 

Jak się to wszystko zaczęło 

Nasza koleżanka Natalie przeprowadziła kiedyś wywiad z założycielami.

Punktem wyjściowym były wakacje z przyjaciółmi nad jeziorem Garda w czasie, gdy Tobias Wenleder i Enrico Brandmeier właśnie kończyli studia w Business Academy. „Perspektywa branży fotowoltaicznej zawsze była dla mnie gorącym tematem, a zarazem czułem się niedoceniany w mojej wcześniejszej pracy na stanowisku kierownika sprzedaży.”, wspomina Daniel Schmitt. Po powrocie do domu cel był jasny. „Posprzątaliśmy stary salon, wnieśliśmy kilka stołów i wykonaliśmy wiele telefonów.”

memodo-geschaeftsfuehrer-und-gruender-daniel-schmitt-enrico-brandmeier-tobias-wenleder

Nasi inicjatorzy zastosowali niskie bariery wejścia na stagnacyjny rynek fotowoltaiczny, aby założyć małą, ale bardzo obrotną firmę: „Mieliśmy szczęście być we właściwym miejscu we właściwym czasie.” – mówi Enrico Brandmeier, który do dziś zarządza firmą jak na samym początku. „Każdy z nas ma pełną moc decyzyjną, podczas gdy w pełni sobie ufamy.” – podkreśla Tobias Wenleder. Postanowili zacząć bez inwestorów, zamiast tego wzięli pożyczkę i wykorzystali prywatne oszczędności jako kapitał na rozpoczęcie działalności. Systemy magazynowania oferowane jako uzupełnienie instalacji fotowoltaicznych na początku miały małe zainteresowanie wśród klientów.


 

O krok do przodu

Młodzi przedsiębiorcy postanowili pójść w nowym kierunku: „W tym czasie wiele firm instalacyjnych nie wiedziało jeszcze, czym jest akumulator i jak sprzedawać ten nowy produkt klientom”, mówi Daniel Schmitt. Było to wyzwanie, któremu udało się sprostać dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu Memodo: „Zdaliśmy sobie sprawę, że najpierw musimy wykonać prace przygotowawcze. Budowanie zaufania do nas i nowych technologii było jednym z głównych zadań.” 

Memodo jako pierwsza firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi, udostępniła bezpłatne szkolenia technikom i firmom instalacyjnym na temat magazynowania energii oraz dostarczyła firmom partnerskim materiały informacyjne w całych Niemczech. Ponadto Memodo dało możliwość limitu kredytowego, za pomocą którego klienci mogli składać zamówienia, co było wówczas nietypową praktyką.

„Przekazanie wiedzy technicznej naszym specjalistom i firmom instalacyjnym było właściwą decyzją” – mówi Daniel Schmitt. „Pomogła nam przede wszystkim wiedza naszych pracowników, którzy przybyli do nas z bogatym doświadczeniem z różnych dziedzin przemysłu”, dodaje Tobias Wenleder. „Nadal utrzymujemy płaską hierarchię. W Memodo obowiązuje następująca zasada: pracować razem, ale nie tylko dla nas. Strategia dzielenia się wiedzą stała się głównym czynnikiem dalszego rozwoju naszej firmy.”

" Nadal utrzymujemy płaską hierarchię. W Memodo obowiązuje zasada: współpracujemy razem, ale nie tylko dla nas.“ - Tobias Wenleder 


 

O krok dalej

„Było wiele wzlotów i upadków, ale zawsze byliśmy pewni, że podążamy właściwą drogą.” – mówi jednogłośnie zespół założycielski. Silna wiara w budowanie przyszłości na akumulatorach opłaciła się, zwłaszcza gdy w 2014 roku pojawili się znani producenci, tacy jak Samsung, Sony, SolarEdge i LG Electronics. Wraz z rosnącym popytem wzrosła liczba pracowników naszego start-upu, który obecnie składa się z 100 współpracowników w Monachium, Norymberdze i Pradze: „Nasz zespół składa się z doświadczonych, wykwalifikowanych technicznie specjalistów i młodych, zmotywowanych pracowników. To połączenie pozwala Memodo szybko dostosować się do rozwijających się rynków” – mówi założycielskie trio.

Wiedza, którą Memodo od samego początku dzieli się z więcej niż 2500 firmami poprzez ponad 500 kursów, to część naszej recepty na sukces. Wspieramy także naszych partnerów przy marketingu ich produktów. „Jednym z naszych największych sukcesów był Tesla Powerwall – system domowego magazynowania energii z integrowaną technologią dla pojazdów, który w 2016 roku jako pierwsi w Europie wprowadziliśmy na rynek.” – mówi Tobias Wenleder. 

Dzisiaj słyniemy z magazynowania energii. „Byliśmy pierwszym dystrybutorem fotowoltaiki oferującym systemy magazynowania ze sklepem internetowym. Specjaliści mogą u nas także znaleźć informacje udostępniane za pośrednictwem filmów, szkoleń i osobistych porad,” mówi Daniel Schmitt. „Zawsze być o krok przed konkurencją – to rada, którą chciałbym przekazać innym założycielom firm.”

„Zawsze być o krok przed konkurencją – to rada, którą chciałbym przekazać innym założycielom firm.“ - Daniel Schmitt


 

Przygotowani na zdecentralizowane społeczności energetyczne

Po zainstalowaniu ponad 20 000 systemów magazynowania energii zarządcy postanowili zmienić siedzibę firmy z pokoju na biuro w Monachium, oczekując, że roczne obroty przekroczą 100 milionów euro. Entuzjazm z czasów założenia firmy pozostał taki sam: „To co nas łączy, to wspólne pragnienie pasjonującej pracy”, mówi Enrico Brandmeier, „Dla nas bardzo ważne jest prowadzenie działalności w sposób zrównoważony, każdego dnia”.

„Dla nas bardzo ważne jest prowadzenie działalności w sposób zrównoważony, każdego dnia.” – Enrico Brandmeier

Następna podróż zabierze firmę do Korei, USA i Chin, gdzie wspólnie z naszymi partnerami poznamy najnowsze osiągnięcia. Jedno jest dziś jasne dla założycieli Memodo: „Sektor energetyczny połączymy z Blockchain (zdecentralizowaną technologią baz danych dla digitalnych transakcji) elektromobilnością oraz zmieniającą się świadomością ekologiczną.”

Tymczasem, jako jeden z wiodących graczy w branży fotowoltaicznej, Memodo jest w procesie wchodzenia na rynek energii 2.0. Nasi założyciele przewidują, że firma przerośnie swoją rolę największego dystrybutora instalacji fotowoltaicznych i stanie się pionierem w dziedzinie energii odnawialnych.

W tym celu, razem z dostawcą zielonej energii elektrycznej Polarstern, uruchomiliśmy nowe projekty i rozwiązania: „W przyszłości każdy właściciel systemu solarnego będzie miał możliwość udostępniać wyprodukowaną energię elektryczną za pośrednictwem społeczności, a tym samym może bezpośrednio być częścią rynku energii odnawialnej.” – tłumaczy Daniel Schmitt. „Celem jest transparentne zaopatrzenie w energię, aby jak najwięcej rodzin uniezależniło się od dużych korporacji, a ich domy będą mogły być zasilane czystą energią - w ramach wspólnej platformy”. 

 

Ostatnio oglądane