• Szukaj
  • Powiadomienia
  • Ulubione
  • Moje konto
  • Koszyk

Falowniki Fronius

Fronius Solar Energy od ponad trzydziestu lat oferuje rozwiązania technologiczne dla efektywnego produkowania, zarządzania i magazynowania energii elektrycznej wyprodukowanej przez instalacje fotowoltaiczne. Innowacyjne falowniki Fronius są w tym zakresie flagowym przykładem technologii dostarczanych przez producenta, oferującego portfolio produktów dostosowanych zarówno do potrzeb instalacji przydomowych, jak i zastosowań komercyjnych.

Politykę firmy dobrze obrazuje w tym wypadku jej motto: energize your life. W kontekście całej korporacji, Fronius Solar Energy jest istotnym elementem trzypokoleniowej, niemieckiej firmy, która dąży do bycia zaufanym partnerem w europejskiej i światowej transformacji energetycznej. Za bezpieczeństwem korzystania z falowników Fronius przemawia fakt, że firma posiada własną, międzynarodową sieć kompetentnych partnerów, którzy zajmują się dla montażem, sprzedażą i serwisem, a także dwadzieścia sześć oddziałów krajowych. Co istotne, większość oferowanych przez Fronius produktów jest produkowana w Europie, przede wszystkim w Austrii, co zgodnie z polityką firmy powinno przekładać się na wyższy standard wyrobów.

Jakość falowników Fronius

Falowniki Fronius, podobnie jak inne rozwiązania oferowane przez producenta, poddawane są zatem bardzo rygorystycznym testom, poprzez poddawanie na wysokie i niskie temperatury czy ekstremalna wilgoć, celem upewnienia się, że będą spędzać najwyższe firmowe standardy.

Pierwsze falowniki Fronius

Jako jednostka biznesowa większej korporacji, Fronius Solar Energy zostało utworzone w 1992 roku, trzy lata później wypuszczając na rynek swój pierwszy falownik – Fronius Sunrise. Z upływem czasu technologia falowników Fronius była sukcesywnie ulepszana, prowadząc do wydania serii takich jak falowniki Fronius IG i Fronius GEN24 Plus. Za swoje osiągnięcia Fronius Solar Energy wielokrotnie spotkał się z uznaniem i aprobatą środowiska branżowego, w tym nagrodą Plus X Award przyznaną serii Symo Hybrid oraz Intersolar Award w 2020 roku dla falowników Fronius GEN24 Plus. Obecnie firma zatrudnia ponad 5400 pracowników, kładąc duży nacisk nie tylko na rozwój swoich technologii, ale również wspieranie zrównoważonego rozwoju w OZE i transformacji energetycznej.

Falowniki Fronius w portfolio producenta

Istotnym częścią oferty producenta są falowniki Fronius dla mikroisntalacji fotowoltaicznych. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na rozwiązania takie jak Fronius Primo i Symo z linii SnapINverter. Z kolei szukając rozwiązań bardziej elastycznych i zdolnych do współpracy z akumulatorami, dobrze będzie zainteresować się falownikami Fronis Symo Hybrid oraz Fronius GEN24 Plus.

Fronius Primo

Mówi się, że to wizja słońca świecącego przez dwadzieścia cztery godziny na dobę stanowiła inspirację dla pierwszych rozwiązań fotowoltaicznych tego wiodącego producenta. Innowacyjnym krokiem w tym kierunku są właśnie jednofazowe falowniki Fronius Primo, będące inwerterami typu Snap-In, z komunikacją ethernet oraz WLAN.

Urządzenia te charakteryzują się szerokim zakresem napięcia wejściowego DC 200-800 V, a także bardzo wysoką sprawnością na poziomie 98%.

Fronius Symo

Trójfazowe falowniki również pochodzące z linii SnapINverter, co przekłada się na prostotę ich montażu i serwisu, a także bezpieczeństwo użytkowania. Stworzone tak, żeby odpowiednio rozprowadzać energię, projektowane były z myślą o maksymalizowaniu autokonsumpcji.

Koncepcja kart wymiennych sprawia, że wszystkie falowniki Fronius z linii SnapINverter korzystają z jednolitego systemu montażowego, a liczne otwarte interfejsy umożliwiają łatwe podłączanie komponentów innych firm, takich jak na przykład inteligentne liczniki energii. Zastosowana w nich technologia MPP przekłada się na zwiększanie uzysku i zwiększa wydajnosć modułów fotowoltaicznych w warunku zacienienia.

Fronius Gen24 i Fronius Gen24 Plus

Projektowane z myślą o roli serca instalacji fotowoltaicznej oraz produkowania energii elektrycznej w sposób elastyczny, przystępny i tani. Rozwiązania hybrydowe Gen24 Plus umożliwiają korzystanie z magazynów energii, co przekłada się na zwiększenie autokonsumpcji. Dobrze współpracują również z technologiami takimi jak stacje ładowania EV oraz rozwiązaniami związanymi z chłodzeniem i ogrzewaniem gospodarstwa domowego.

W przypadku hybrydowych rozwiązań falowników Fronius mamy zatem do czynienia z bardzo przemyślanym połączeniem sprawdzonych już technologii, takich jak rejestrator danych, interfejsy cyfrowe, komunikacja WLAN oraz ethernet, z możliwością podłączenia akumulatorów wysokiego napięcia i zasilaniem awaryjnym. Ich istotne zalety to między innymi kompaktowa konstrukcja, efektywne sprzężenie DC i kompletny pakiet interfejsów.

W zakresie zasilania w przypadku awarii, podstawowe różnice pomiędzy falownikami Fronius Gen24 i Gen24 Plus, to zintegrowana funkcja podstawowego zasilania rezerwowego PV Point w tym pierwszym przypadku, oraz zasilanie przez gniazdo o mocy do 3 kW dla Gen24, oraz dwie opcje zasilania rezerwowego w Gen24 Plus: PV Point przez zabezpieczone wyjście w falowniku i full backup nawet dla dużych odbiorników, w tym urządzeń takich jak pompy ciepła.

Podobnie jak linia SnapINverter, falowniki Fronius Gen24 i Gen24 Plus cieszą się opinią łatwych w instalacji i konfiguracji, elastycznych projektowo rozwiązań. Kładąc nacisk na dużą wszechstronność tych rozwiązań, producent również je wyposażył w otwarte interfejsy, a za ich skutecznością jako falowników fotowoltaicznych przemawia optymalizacja pracy instalacji przy częściowym zacienieniu oraz wbudowany układ aktywnego chłodzenia który przedłuża ich żywotność.

Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
    Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.