Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Inwertery

Nie znaleziono wyników filtrowania!
SolarEdge SE5000H AC N4
SolarEdge SE5000H AC N4 Producent: SolarEdge Rodzaj produktu SE5000H-RWSACBNN4 Nr art.: 4097
Faza: 1
AC - moc: 4,6 kW
Gwarancja: 12 lat
Komunikacja: Ethernet, RS485
SMA SI  6.0H-13 3-fazowy zestaw
SMA SI 6.0H-13 3-fazowy zestaw Producent: SMA Nr art.: 4667
Faza: 3
AC - moc: 13,6 kW
Napięcia: 48 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: WLAN, Speedwire

SMA SI 4.4M-13 3-fazowy zestaw
SMA SI 4.4M-13 3-fazowy zestaw Producent: SMA Nr art.: 4383
Faza: 3
AC - moc: 9,9 kW
Napięcia: 48 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: WLAN, Speedwire

SMA Sunny Island  8.0H-13
SMA Sunny Island 8.0H-13 Producent: SMA Rodzaj produktu SI8.0H-13 Nr art.: 4158
Faza: 1
AC - moc: 6 kW
Napięcia: 48 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: Ethernet, WLAN, Speedwire

SMA Sunny Island  6.0H-13
SMA Sunny Island 6.0H-13 Producent: SMA Rodzaj produktu SI6.0H-13 Nr art.: 4157
Faza: 1
AC - moc: 4,6 kW
Napięcia: 48 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre

SMA Sunny Island 4.4M-13
SMA Sunny Island 4.4M-13 Producent: SMA Rodzaj produktu SI4.4M-13 Nr art.: 4156
Faza: 1
AC - moc: 3,3 kW
Napięcia: 48 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: Ethernet, WLAN, Speedwire

SMA SI 8.0H-13 3-fazowy zestaw
SMA SI 8.0H-13 3-fazowy zestaw Producent: SMA Nr art.: 3170
Faza: 3
AC - moc: 18 kW
Napięcia: 48 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: WLAN, Speedwire

SMA Sunny Boy Storage 6.0
SMA Sunny Boy Storage 6.0 Producent: SMA Rodzaj produktu SBS6.0-10 Nr art.: 3033
Faza: 1
AC - moc: 6 kW
Napięcia: 100 bis 550 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: WLAN, Speedwire

SMA Sunny Boy Storage 5.0
SMA Sunny Boy Storage 5.0 Producent: SMA Rodzaj produktu SBS5.0-10 Nr art.: 3032
Faza: 1
AC - moc: 5 kW
Napięcia: 100 bis 550 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: WLAN, Speedwire

SMA Sunny Boy Storage 3.7
SMA Sunny Boy Storage 3.7 Producent: SMA Rodzaj produktu SBS3.7-10 Nr art.: 3031
Faza: 1
AC - moc: 3,68 kW
Napięcia: 100 bis 550 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: WLAN, Speedwire

SMA Sunny Boy Storage 2.5
SMA Sunny Boy Storage 2.5 Producent: SMA Rodzaj produktu SBS2.5-1VL-10 Nr art.: 1569
Faza: 1
AC - moc: 2,5 kW
Napięcia: 100 bis 500 Wolt
Gwarancja: 5 lat

Kostal Plenticore BI 5.5/26 G2
Kostal Plenticore BI 5.5/26 G2 Producent: Kostal Rodzaj produktu 10535119 Nr art.: 8083
Faza: 3
MPP-Tracker: 1
AC - moc: 5,5 kW
Napięcia: 120-650 Wolt
Gwarancja: 10 Jahre
Komunikacja: RS485
1 2

Wechselrichter

Inwertery: inwertery hybrydowe i inne

Technologie związane z produkcją, magazynowaniem i przekształcaniem energii są kluczowymi elementami instalacji PV. Jednym z najważniejszych jej elementów są inwertery, w tym inwertery hybrydowe. Odgrywają one znaczącą rolę w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej, a jednocześnie pozwalają na zwiększanie efektywności energetycznej.

Czym jest inwerter?

To urządzenie elektroniczne, używane do przekształcania prądu stałego (DC) na prąd zmienny (AC). To niezbędny element systemów zasilania, występujący w urządzeniach elektronicznych takich jak komputery i telewizory. W przemyśle energetycznym wykorzystujemy ten mechanizm do konwersji energii słonecznej i wiatrowej na energię elektryczną, dostarczaną potem do sieci elektroenergetycznej.

Jak działa inwerter?

Przekształcenie prądu dokonuje się poprzez zmianę kierunku przepływu prądu elektrycznego. Prąd stały płynący w jednym kierunku jest przekształcony na prąd zmienny, okresowo zmieniający swoją polaryzację. To pozwala na zasilanie urządzeń pracujących z wykorzystaniem prądu zmiennego z baterii lub innych źródeł.

Inwertery fotowoltaiczne posiadają wbudowany moduł elektroniczny. Co zyskujemy dzięki niemu? Przede wszystkim możliwość śledzenia punktu mocy maksymalnej – MPPT. To właśnie tutaj zmienia się napięcie i natężenie prądu. Krótko mówiąc: dzięki zastosowanej w inwerterach technologii jesteśmy w stanie zmieniać energię słoneczną na prąd, który wykorzystujemy w codziennym życiu. 

Inwertery solarne możemy podzielić na te z transformatorem lub bez niego. Pierwsze stosuje się raczej przy instalacjach o dużej mocy, natomiast drugie z nich to najczęściej stosowane inwertery. Ich zalety to przede wszystkim o wiele niższa waga oraz korzystniejsze ceny. Dodatkowo tego typu inwertery do fotowoltaiki mają szeroki zakres napięciowy działania.

Zastosowania inwerterów

Choć niezbędne do działania instalacji fotowoltaicznych, inwertery wykorzystuje się w różnych branżach. Wszystkie podstawowe zastosowania to:

1. Energia odnawialna

Inwerter to serce instalacji fotowoltaicznej. Energię słoneczną lub wiatrową przekształca na prąd zmienny, używany w domach lub dostarczany do sieci.

2. Elektronika konsumencka

Technologia inwerterów jest wykorzystywana w zasilaczach awaryjnych, do zabezpieczenia urządzeń przed awariami związanymi z nagłą przerwą w dostawie prądu.

3. Motoryzacja

W pojazdach elektrycznych inwertery pozwalają na przekształcanie prądu stałego z akumulatora w prąd zmienny, napędzający silnik elektryczny.

4. Przemysł

Inwertery stosuje się w przemyśle chemicznym i metalurgicznym do regulacji procesów produkcyjnych.

Inwerter hybrydowy

Inwertery hybrydowe łączą w sobie funkcje tradycyjnego inwertera z możliwością magazynowania energii. Są rozwiązaniem stworzonym z myślą o efektywnym wykorzystywaniu energii odnawialnej i zwiększaniu niezależności energetycznej. Spełniają funkcje tradycyjnych inwerterów, przetwornic dc/ac oraz regulatorów ładowania.

Najważniejsze cechy inwerterów hybrydowych:

1. Magazynowanie energii

Jedną z najważniejszych cech inwerterów hybrydowych jest ich zdolność do magazynowania nadmiarowej energii elektrycznej. Później może ona zostać wykorzystana w okresach niższego nasłonecznienia, chroniąc właściciela instalacji przed czerpaniem energii z sieci. To prowadzi do zwiększenia autokonsumpcji i obniżenia rachunków za prąd.

2. Elastyczność

Inwertery hybrydowe są na tyle uniwersalnymi urządzeniami, że z powodzeniem stosuje je się przy wykorzystywaniu energii z modułów fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych czy nawet tradycyjnych sieci elektroenergetycznych. To prowadzi to optymalnego wykorzystania dostępnych źródeł.

3. Systemy monitorujące

Pozwalają użytkownikom śledzić zużycie i produkcję energii elektrycznej, aby zarządzać pracą instalacji. Istniejące na rynku oprogramowanie występuje często w formie aplikacji na urządzenia mobilne, dając użytkownikom podgląd w czasie rzeczywistym.

4. Poprawa bezpieczeństwa

Inwertery hybrydowe standardowo są wyposażane w funkcje zabezpieczające sieć elektroenergetyczną przed wahaniami napięcia i innymi awariami.

Zalety inwerterów hybrydowych:

1. Oszczędność

W systemie rozliczeniowym net-billing, zdolność do magazynowania energii zapewnia najwyższą stopę zwrotu z inwestycji. W szczytowych godzinach, zamiast sprzedawać energię do sieci po niskich cenach, posiadacze systemów magazynowania energii mogą ją przechowywać, żeby później nie musieć kupować prądu z wysokimi stawkami godzinowymi.

2. Ekologiczność

Podobnie jak inne technologie zwiększające efektywność działania instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii, inwertery hybrydowe przyczyniają się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i ochrony środowiska.

3. Niezależność energetyczna

Posiadanie inwertera hybrydowego zintegrowanego z magazynami bateryjnymi, jeśli posiada on funkcję pracy off-grid, chroni przed przerwami w dostawie energii z sieci elektroenergetycznej. To cecha szczególnie ważna dla osób, które potrzebują, aby określony układ posiadał zasilanie bez żadnych pauz.

4. Efektywność energetyczna

Ze względu na możliwość regulacji napięcia i zarządzania energią, inwertery hybrydowe często pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie energii z dostępnych źródeł.

5. Skalowalność

Inwertery hybrydowe są skalowalne. Można dostosować je do zmieniających się potrzeb.

Integralność z systemami Smart-Home

Koncept inteligentnych domów wzbudza coraz większe zainteresowanie, przyciągając nie tylko perspektywą produkcji energii na użytek własny, ale także pełną kontrolą nad urządzeniami elektrycznymi i niezależnością od infrastruktury. Inwertery hybrydowe są niezbędnym elementem takich instalacji.

Rodzaje inwerterów

Na rynku PV stosuje się obecnie kilka rodzajów inwerterów, w zależności od potrzeb danej instalacji. Najpopularniejsze to:

1. Inwertery jednofazowe

Przeznaczone do małych instalacji domowych o jednej fazie zasilania. Najlepiej sprawdzają się w przypadku niewielkich gospodarstw domowych. Jedną z ich najważniejszych cech jest możliwość łączenia paneli słonecznych w szereg i podłączenie do jednego urządzenia. To sprawia, że mogą one obsłużyć nawet kilka szeregów paneli. Są też tańsze od innych rodzajów tego sprzętu.

2. Inwertery trójfazowe

Używane w przypadku większych instalacji i zastosowań komercyjnych. Wyróżnia je możliwość równomiernego obciążania faz.

3. Mikroinwertery

Stosowane przy instalacjach o niższych mocach. Umożliwiają one niezależne zarządzanie każdym modułem, dzięki czemu umożliwiają optymalizację wydajności każdego panelu. Są bardziej odporne na cienie, a także zróżnicowaną wydajność paneli. Wszystko to pozwala na lepsze monitorowanie pracy instalacji fotowoltaicznej.

4. Inwertery sieciowe

Najczęściej wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak zdolność dostarczania energii do sieci elektroenergetycznej lub zapewnienie zasilania awaryjnego w przypadku przerw w dostawie prądu.

Inwertery w ofercie Memodo

Wybierając falownik solarny, nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną. Inne ważne kwestie, które mogą się okazać kluczowe przy zakupie inwertera to jego sprawność, szybkość działania oraz zakres temperatur pracy. Oferujemy urządzenia od najbardziej znanych marek w branży, dlatego wysokogatunkowe falowniki sklepu Memodo to najlepsza gwarancja jakości. Możesz wybrać falownik spośród produktów takich firm, jak SolarEdge, Fronius, SMA czy Kostal. Co ważne, inwertery można dodatkowo rozbudować o optymalizatory mocy firmy SolarEdge, co pozwala na zwiększenie sprawności instalacji fotowoltaicznej.

 
Ostatnio oglądane