• Szukaj
 • Powiadomienia
 • Ulubione
 • Moje konto
 • Koszyk

Magazyn energii 10 kWh - porównanie

Porównanie magazynów energii 10 kWh
Wiedza o fotowoltaice
Zaktualizowane 01. stycznia 2024
14 min. czas czytania
Daniel Dyko
Daniel Dyko

Jaki magazyn energii 10 kWh warto wybrać?

W miarę wzrostu popularności magazynów energii i zapotrzebowania na maksymalizację autokonsumpcji, coraz większa liczba prosumentów rozważa inwestycję w systemy magazynowania energii o pojemności 10 kWh. Rozwiązania tego typu pozwalają bowiem na optymalizację zużycia energii, redukcję kosztów i poprawę niezależności energetycznej. Często modele tego typu oferują również backup i zasilanie awaryjne, przekładające się na większe bezpieczeństwo gospodarstw domowych. 

Pojemność 10 kWh jest w tym kontekście bardzo optymalnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych - mniejsze mogą nie wystarczyć do zwiększenia zużycia własnego, a rynkowy trend jest taki, żeby instalować coraz większe. 

Wybór odpowiedniego magazynu energii zależy od wielu czynników, takich jak efektywność energetyczna, koszty zakupu i instalacji, żywotność baterii oraz funkcje dodatkowe, w tym między innymi integracje z istniejącymi systemami zarządzania energią. Stawiając na konkretny model, warto również uwzględnić możliwość przyszłej rozbudowy, gdyby zapotrzebowanie z czasem się zwiększyło.

W tym artykule porównany różne rozwiązania dostępne na rynku, skupiając się na kluczowych parametrach technicznych, takich jak pojemność użytkowa, liczba cykli pracy, głębokość rozładowania i rodzaj używanej baterii. Omówimy również długoterminowe korzyści finansowe wynikające z inwestycji, aby pomóc w wyborze rozwiązania dostosowanego do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego.

Przygotowana poniżej lista magazynów energii uwzględnia wiodące, rynkowe rozwiązania, które pochodzą do sprawdzonych i zaufanych producentów.

SolarEdge Home 9,2 kWh

SolarEdge
Komplet - Magazyn energii SolarEdge Home 48V - 9,2 kWh

SolarEdge Technologies Inc. to izraelsko-amerykański producent, który specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla branży fotowoltaicznej. Firma zyskała rozgłos dzięki swoim nowatorskim optymalizatorom energii, które zwiększają efektywność i maksymalizują produkcję energii słonecznej. Obecnie, jako jeden z liderów branży, SolarEdge oferuje kompleksowe systemy zarządzania energią, w tym magazyny energii, inteligentne moduły, liczniki energii oraz stacje ładowania EV. 

Ekosystem SolarEdge Home jest przykładem zintegrowanego rozwiązania, które łączy te komponenty, oferując przydomowe systemy zasilane czystą energią. 

Najmniejszy z wymienionych w tym porównaniu magazynów SolarEdge Home 9,2 kWh  to nowoczesne rozwiązanie niskonapięciowe, które umożliwia połączenie trójfazowego falownika producenta z magazynem energii. Taka konfiguracja zapewnia maksymalną moc, wydajność oraz pełne wsparcie serwisowe. 

Wśród zalet tego rozwiązania warto wymienić możliwość indywidualnego doboru pojemności, instalację plug & play z automatyczną konfiguracją przez SetAPP, a także 10-letnią gwarancję i wszystkie niezbędne przewody oraz komponenty już w zestawie.

Cechy techniczne obejmują wagę modułu akumulatorowego 54,7 kg, komunikację między modułami przez RS485 oraz z falownikiem przez CAN, a także możliwość montażu na podłodze z uchwytem ściennym. Magazyn energii posiada klasę ochrony IP65, a wymiary modułu akumulatora wynoszą 540 x 500 x 240 mm.

KompatybilnośćFalowniki Solaredge
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja10 lat gwarancji
Pojemność netto9,2 kWh
Technologia bateriiLitowo - jonowa

Sungrow SBR096 9,6 kWh

Sungrow
Sungrow SBR096 bateria

W tym wypadku mówimy o produkcie Sungrow Power Supply Co., Ltd, czyli światowego lidera w produkcji falowników fotowoltaicznych, magazynów energii i innych rozwiązań z zakresu energii odnawialnej. Firma powstała w 1997 roku i od tego czasu koncentruje się na wprowadzaniu nowych rozwiązań na rynek, a jej zaangażowanie w badania i rozwój zapewniły producentowi pozycję lidera w branży. 

Magazyn energii Sugnrow SBR096 o pojemności 9,6 kWh to jeden z flagowych produktów tej firmy. Składa się on z trzech modułów, z możliwością rozbudowy do ośmiu, co pozwala na zwiększenie pojemności do 25,6 kWh. Magazyn charakteryzuje się przy tym wysoką wydajnością, umożliwiając stałe ładowanie i rozładowywanie prądem o natężeniu 30 A. Modułowa konstrukcja oraz niska waga (33 kg na moduł) umożliwiają łatwą instalację przez jedną osobę. Dodatkowo, magazyn jest wyposażony w złącze typu plug and play, co przyśpiesza pracę instalatorską.

KompatybilnośćSungrow SH5.0RT – SH10RT
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja10000 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto6.57 kW
Technologia bateriiLFP

GoodWe Lynx Home F Plus 9,8 kWh

GoodWe
GoodWe Lynx Home F Plus - LX F9.8-H

GoodWe to jeden z czołowych producentów komponentów fotowoltaicznych, znany z niezawodnych i wysoko ocenianych magazynów energii do zastosowań przydomowych. Firma zatrudnia pracowników z ponad 150 krajów, a jej zespół liczy ponad 5000 osób, w tym ponad 1000 inżynierów pracujących w centrach badawczych. Do tej pory, produkty GoodWe umożliwiły instalację 52 GW mocy fotowoltaicznej. Firma zdobyła również wyróżnienia uniwersytetu HTW Berlin w rankingach magazynów energii w 2021 i 2022 roku.
Kolejny z przedstawianych w tym zestawieniu produktów to wysokonapięciowy magazyn energii GoodWe Lynx Home F Plus o pojemności 9,8 kWh. Spełnia on wysoki standard bezpieczeństwa baterii VDE 2510-50, a jego konstrukcja umożliwia oszczędność miejsca dzięki efektywnemu rozplanowaniu kabli. Instalacja jest prosta, dzięki technologii plug and play - w tym standardzie odbywa się również komunikacja między modułami akumulatora a jednostką PCU. Akumulator może być montowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a PCU wyposażony jest w wyświetlacz pokazujący stan naładowania i ewentualne błędy.

KompatybilnośćSerie GoodWe ET (5-30kW), BT (3-fazowy), EH i BH (1-fazowy)
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja3500 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto9,8 kWh
Technologia bateriiLFP 

SMA 9,8 kWh

SMA
Magazyn energii SMA 9,8 kWh

Produkt jednego z czołowych liderów w dziedzinie technologii fotowoltaicznych i energetycznych. SMA (Systems, Mess- und Anlagentechnik) j oferuje szeroki zakres produktów przeznaczonych do gromadzenia i wykorzystywania energii odnawialnej, a magazyny energii tego niemieckiego producenta znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i instalacjach komercyjnych. 

Magazyn energii SMA o pojemności 9,8 kWh stanowi doskonałe uzupełnienie przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Każdy moduł bateryjny wyposażony jest we własny system zarządzania baterią (BMS), co umożliwia łatwą rozbudowę magazynu nawet do dwóch lat po jego uruchomieniu. Dzięki możliwości montażu zarówno na podłodze, jak i na ścianie, urządzenie to jest także niezwykle elastyczne i łatwe w instalacji.

Jedną z jego największych zalet jest możliwość rozbudowania systemu nawet po roku od uruchomienia. Warto również wspomnieć o technologii plug and play i aplikacji 360°, którą można wykorzystać przy montażu. 

KompatybilnośćSMA Sunny Tripower Smart Energy i SMA Sunny Boy Smart Energy
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja8000 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto9,8 kWh
Technologia bateriiLFP

BYD Battery-Box Premium HVS 10.2

BYD
BYD Battery-Box Premium HVS 10.2

Firma BYD, znana jako Build Your Dreams, powstała w 1995 roku w Shenzhen i w ciągu 15 lat stała się jedną z najbardziej innowacyjnych korporacji technologicznych na świecie. Posiadając ponad 13 000 patentów, z których ponad połowa dotyczy magazynów energii, BYD wyznacza trendy w tej dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Magazyn energii BYD Battery-Box Premium HVS 10.2 jest rozwiązaniem nowej generacji, w porównaniu do poprzedniej charakteryzującym się zwiększoną pojemnością i ulepszoną technologią ogniw, co pozwoliło zredukować wagę o prawie 30%. Urządzenie to jest także bardziej kompaktowe od swojego poprzednika, a tym samym łątwiejsze w instalacji. Jednym z jego głównych atutów jest klasa ochronności IP55, umożliwiająca stosowanie magazynów energii na zewnątrz pomieszczeń.

Nowa generacja systemu BYD jest bardziej elastyczna i skalowalna, umożliwiając połączenie do trzech wież akumulatorowych w jeden system. Zachowując moc ładowania i rozładowania na poziomie 1C, ten magazyn energii sprawdza się w instalacajch on-grid, on-grid z backupem oraz off-grid. 

KompatybilnośćWiodące falowniki Kostal, SMA, Fronius i GoodWe i inne rozwiązania
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja6000 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto10,2 kWh
Technologia bateriiLFP (bez kobaltu)

Pylontech Force H1 10,65 kWh

Pylontech
Pylontech Force H1 10,65 kWh

Pylontech to renomowany producent specjalizujący się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań do magazynowania energii od 2009 roku. Magazyny energii Pylontech charakteryzują się wysoką wydajnością i szerokim zakresem kompatybilności z falownikami różnych dostawców, co czyni je bezpiecznym wyborem zarówno dla małych instalacji domowych, jak i dużych komercyjnych projektów. Obecnie magazyny energii Pylontech są dostępne w ponad 80 krajach, a producent angażuje się w rozwój efektywnych i zrównoważonych rozwiązań, promując korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Pylontech Force H1 to wysokonapięciowy magazyn energii z nowoczesnym designem i łatwym łączeniem modułów baterii, co ułatwia jego instalację. System oferuje elastyczne konfiguracje napięcia od 96 V do 336 V oraz pojemności od 7,1 kWh do 149,1 kWh, co pozwala na dopasowanie do różnych potrzeb użytkowników. Dzięki kompatybilności z wieloma popularnymi falownikami, w tym Kostal, Pylontech Force H1 może być stosowany we współpracy z rozwiązaniami innych producentów.

 

KompatybilnośćSungrow SHxRT, SMA SBS, Goodwe EH/ET/BT/BH, Kostal Plenticore Plus/G2/BI, Solis S6 EH
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja5000 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto10,12 kWh
Technologia bateriiLFP

Pylontech Force H2 10,65 kWh

Pylontech
Pylontech Force H2 10,65 kWh

Magazyny energii Pylontech z serii Force H2 pod niektórymi względami przypominają serię H1. One również są zaprojektowane z myślą o łatwości instalacji i umożliwiają szybkie łączenie modułów baterii, co przekłada się na oszczędność czasu dla firm instalatorskich. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z zakresem konfiguracji 192-480 V i napięciem nominalnym 288 V. Różnice będą dotyczyć także maksymalnego prądu ładowania/rozładowania, w tym wypadku noszącego 18,5A/40A. 

KompatybilnośćSungrow SHxRT, SMA SBS, Goodwe EH/ET/BT/BH, Kostal Plenticore Plus/G2/BI, Solis S6 EH
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja5000 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto10,12 kWh
Technologia bateriiLFP

Dyness Tower T10 10,7 kWh

Dyness
Magazyn energii Dyness Tower T10

Dyness to globalny dostawca rozwiązań do magazynowania energii, posiadający trzy centra produkcyjne w Taizhou i Suzhou w Chinach. Firma zatrudnia ponad 550 pracowników, w tym zespół badawczo-rozwojowy liczący ponad 150 osób z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Dzięki głębokiemu zrozumieniu problematyki magazynowania energii oraz globalnych wymogów związanych z neutralnością węglową, Dyness może pochwalić się ponad 100 patentami oraz wieloma międzynarodowymi certyfikatami, takimi jak TUV, UL, CE, JET, CEC.

Korzystając ze swoich doświadczeń, producent ten wypuścił na rynek wysokonapięciowy magazyn energii Dyness Tower T10 10,7 kWh, charakteryzujący się łatwością montażu, solidną konstrukcją i nowoczesnym designem. Ze względu na wysoką wydajność i maksymalną moc ładowania/rozładowania 0,6 C, jest to rozwiązanie stworzone z myślą o domowych systemach magazynowania energii. 

KompatybilnośćSunways Hybrid STH-xxKTL-HT, GoodWe ET Plus - GWxxK-ET
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja6000 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto9,6 kWh
Technologia bateriiLitowo - jonowa

BYD Battery-Box Premium HVM 11.0

BYD
BYD Battery-Box Premium HVM 11.0

Kolejną propozycją od opisanej wcześniej firmy BYD jest magazyn energii BYD Battery-Box Premium HVM 11.0. Ze względu na moc ładowania i rozładowania na poziomie 1C, on również doskonale sprawdza się w instalacjach on-grid, on-grid z backupem oraz off-grid, a także spełnia standardy bezpieczeństwa VDE 2510-50.
Od serii HVS różni się przede wszystkim niższym napięciem znamionowym (204 V), wyższym maksymalnym prądem wyjściowym (50 A) i nieco większą pojemnością. Jest także nieco wyższy (1228 mm) w porównaniu do HVM 11.0 (1178 cm).

KompatybilnośćWiodące falowniki Kostal, SMA, Fronius i GoodWe i inne rozwiązania
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja6000 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto11,04 kWh
Technologia bateriiLFP (bez kobaltu)

Fox ESS ECS2900 - H4 11,52 kWh

Fox ESS
Fox ESS ECS2900 - H4 11,52 kWh

Działając od ponad trzech lat na polskim rynku, FoxESS zdobył uznanie w branży dzięki wysokiemu standardowi obsługi klienta i zaangażowaniu w podnoszenie świadomości społecznej na temat magazynowania energii. Portfolio firmy doskonale komponuje się z aktualnym zapotrzebowaniem na rynku - magazyny energii FoxESS wraz z falownikami hybrydowymi tworzą kompleksowe systemy magazynowania, a instalacje można uzupełniając także o ładowarki AC tego producenta.
FoxESS ECS2900 H4 to wysokonapięciowy magazyn energii stworzony z myślą o zastosowaniach przydomowych, który możemy połączyć z falownikiem FoxESS i monitorować oraz kontrolować przez smartfon. Jego główne zalety to funkcja plug & play, zastosowanie bezpiecznych ogniw LFP oraz 10letnia gwarancja, a także komunikacja CAN i RS486. Charakteryzuje się także dość kompaktowymi wymiarami (570x590x380 mm) i możliwością instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków (IP65). 

KompatybilnośćFox ESS H3 E 8,64 - 20,16 kWh
Cykle ładowania-rozładowania/Gwarancja6000 cykli/10 lat gwarancji
Pojemność netto10,36 kWh
Technologia bateriiLFP

Podsumowanie

Magazyny energii 10kWh to jedna z najpopularniejszych kategorii tych rozwiązań do zastosowań w instalacjach przydomowych. Ich pojemność na ogół wystarczy do maksymalizacji autokonsumpcji, szczególnie gdy współpracują z EMS'ami i biorą udział w optymalnym zarządzaniu energią.

Na rynku nie brakuje trwałych rozwiązań - standardem jest dziesięcioletnia gwarancja i duża ilość cykli ładowania. Dużą popularnością cieszy się też bezpieczna technologia LFP, umożliwiająca montaż takiego magazynu energii bez obaw o bezpieczeństwo.

Wnioski

 • Rynkowym standardem wiodących magazynów energii jest dziesięcioletnia gwarancja.
 • Pojemność 10 kWh na ogół wystarczy aby zwiększyć autokonsumpcję gospodarstwa domowego.
 • Planując instalację lub dobierając magazyn energii do już istniejącej, warto zweryfikować kompatybilności danych rozwiązań.
 • Inwestorzy szukający pełnego systemu od jednego producenta zainteresują się ofertą firm takich jak SolarEdge, Sungrow, GoodWe, SMA i FoxESS, podczas gdy osoby preferujące odrębny zakup magazynu mogą rozważyć ofertę BYD, Pylontech i Dyness Tower.

Przydatne linki

To może Cię zainteresować
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
  Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.
  Pliki cookie @ Memodo są po ty, by uczynić Twoją wizytę w sklepie internetowym Memodo jeszcze bardziej wyjątkową.

  Informacje o plikach cookie