• Szukaj
 • Powiadomienia
 • Ulubione
 • Moje konto
 • Koszyk

Recenzja: Wallbox Sungrow

wallbox sungrow
Wiedza o fotowoltaice
Zaktualizowane 20. października 2022
4 min. czas czytania
Marta Sawicka
Marta Sawicka

Przedstawiamy wallbox Sungrow przeznaczony do sieci 50/60 Hz. To kolejney po falownikach i magazynach energii, element oferty tego producenta dedykowany do instalacji przydomowych. Jakie możliwości daje ładowarka do pojazdów elektrycznych Sungrow? Sprawdziliśmy to.

Wallbox Sungrow ma moc 11 kW i jeden punkt ładowania. Stworzony z myślą o systemach przydomowych, dlatego też został wyposażony w kabel do ładowania o długości 7 metrów. Dostęp do skrzynki reguluje karta RFID, z której korzystasz w podobny sposób, co z karty zbliżeniowej.

Moc11 kW
Fazy AC3
Port do ładowaniakabel 7 m
Liczba punktów ładowania1
Kontrola dostępuRFID
Wykorzystanie nadwyżki energiiTak
Licznik energiiBrak pomiaru

Wallbox Sungrow - tryby ładowania

Ładowarka Sungrow posiada cztery tryby ładowania, które pozwalają znacząco zredukować wykorzystanie energii z sieci. Są to:

 • Green Power Charging – ładowanie ekonomiczne. Priorytetem jest tutaj zwiększenie autokonsumpcji poprzez optymalne wykorzystanie mocy ładowania, gdy dostępna jest energia z fotowoltaiki. Natomiast bez podłączenia do instalacji PV czerpie maksymalnie 6 A prądu z sieci.
 • Ustawienia wstępne ładowania - zapewnia gotowość pojazdu do pracy o żądanej porze i z żądaną mocą, ale z wykorzystaniem jak największej ilości energii odnawialnej.
 • Ładowanie spersonalizowane - ładowanie odbywa się przez określony czas. Samochód ładuje się tylko o wybranej godzinie. Przykładowo, jeśli ustawimy, że ma ładować się tylko między 10:00 a 16:00, to nawet jeśli przed lub po tej godzinie wtyczka będzie znajdować się w pojeździe, ładowanie będzie wstrzymane.
 • Szybkie ładowanie - umożliwia ładowanie z największą możliwą wydajnością przy pomocy prądu przemiennego 11 kW, zarówno z fotowoltaiki, jak i z sieci.

Instalacja i zarządzanie pracą Wallbox Sungrow

Instalacja Wallbox Sungrow jest bardzo łatwa i intuicyjna - dokonasz jej bez pomocy drugiej osoby. Skrzynka może być zamontowana na ścianie lub stojaku. Klasa ochrony IP65 sprawia, że możesz ją zainstalować zarówno w garażu, jak i na zewnątrz budynku.

Uruchomienie urządzenia oraz monitorowanie jego pracy odbywa się całkowicie zdalnie. Możesz do tego celu wykorzystać aplikację Sungrow iSolarCloud lub korzystać z dedykowanego portalu. Zarówno jedna, jak i druga opcja pozwala sprawdzić przepływy energii oraz dostosować ustawienia do swoich potrzeb.

Co więcej wallbox Sungrow objęty jest pięcioletnią gwarancją. Jeżeli zdecydujesz się na zintegrowanie urządzenia z systemem przydomowej fotowoltaiki wykonanym przy pomocy produktów Sungrow, zapewnimy Ci pełne wsparcie merytoryczne i serwisowe.

Zbuduj własny system Sungrow

Produkty Sungrow, dzięki którym możesz skonfigurować niemal kompletną przydomową instalację PV to:

Ładowarka EV to kolejny, obok falownika hybrydowego oraz magazynu energii, element systemu Sungrow dedykowany do instalacji przydomowych. Moc 11 kW, kontrola dostępu przy pomocy karty RFID, a także cztery tryby ładowania sprawiają, że jest to wyjątkowo praktyczny i funkcjonalny element zwiększający niezależność i autokonsumpcję. Z kolei dzięki lekkiej i kompaktowej konstrukcji, jak również braku ograniczeń dotyczących montażu, urządzenie spełnia wymagania każdego klienta.

Podsumowanie

Wallbox Sungrow o mocy 11 kW jest ekonomiczną i funkcjonalną ładowarką EV, która znajduje zastosowanie w instalacjach przydomowych. Z czterema trybami ładowania oferuje szeroką funkcjonalność, a w zestawieniu z innymi rozwiązaniami od Sungrow, pozwala stworzyć instalację pochodzącą niemal w pełni od jednego producenta, co przekłada się na komfort późniejszego serwisu. 

Wnioski

 • AC-Wallbox to rozwiązanie stworzone z myślą o przydomowych systemach PV;
 • lekka, kompaktowa i poręczna ładowarka Sungrow EV może być umieszczona zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku;
 • dzięki mocy 11 kW, a także czterem trybom ładowania jeszcze lepiej wykorzystać nadwyżkę PV, zyskując jeszcze większą niezależność od sieci.
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
  Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.
  Pliki cookie @ Memodo są po ty, by uczynić Twoją wizytę w sklepie internetowym Memodo jeszcze bardziej wyjątkową.

  Informacje o plikach cookie