• Szukaj
  • Powiadomienia
  • Ulubione
  • Moje konto
  • Koszyk

Memodo News 01.03

Memodo News 01.03
Zaktualizowane 01. stycznia 2024
1 min. czas czytania
Memodo Redaktion
Redakcja Memodo

Nie dojdzie do podwyżek cen energii od 1 lipca

Zapowiedziała minister klimatu i środowiska Paulina Henning-Kloska. Dodała, że w grę wchodzi wyłącznie stopniowe odmrażanie cen w drugiej połowie roku, np. o 15%. Na uniknięcie drastycznych kroków pozwoli, zdaniem minister, m. in. obniżka cen taryf energii powodowana spadkiem opłat za emisję CO2.

Nawet do 1000 godzin ujemnych cen energii elektrycznej w Holandii

Izba wyższa holenderskiego parlamentu zagłosowała przeciwko środkowi, który miał zmusić tamtejsze gospodarstwa domowe do ograniczenia dostaw energii elektrycznej do sieci z instalacji PV w okresach nadwyżki. Ta decyzja może spowodować wzrost liczby godzin z ujemnymi cenami energii elektrycznej.

Rekordowa liczba farm wiatrowych zainstalowanych w UE w ubiegłym roku

W 2023 r. w krajach UE zainstalowano rekordową liczbę nowych turbin wiatrowych: ponad 16 200 megawatów (MW). W rezultacie udział energii wiatrowej w całkowitym zużyciu energii elektrycznej w UE wzrósł z 17 do 19 procent.
Najwięcej elektrowni oddano do użytku w Niemczech, Holandii i Szwecji. Wynika to z analizy opublikowanej w tym tygodniu przez europejskie stowarzyszenie energii wiatrowej Wind Europe.

Kolejne regionalne dotacje dla OZE

W województwie opolskim wystartował nabór wniosków na dofinansowanie projektów poprawiających efektywność energetyczną w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolszczyzny 2021-2027. Dotyczy to obiektów użyteczności publicznej oraz wielorodzinnych budynków mieszkalnych, będących w zasobach gminnych. Budżet wynosi 66 100 000 zł, a wnioski można składać do 28 marca.

 

Do zobaczenia!
Za tydzień wrócimy do Was z kolejnymi wiadomościami!

To może Cię zainteresować
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
    Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.
    Pliki cookie @ Memodo są po ty, by uczynić Twoją wizytę w sklepie internetowym Memodo jeszcze bardziej wyjątkową.

    Informacje o plikach cookie