• Szukaj
 • Powiadomienia
 • Ulubione
 • Moje konto
 • Koszyk

Recenzja: Solis S6

Trójfazowy falownik hybrydowy Solis
Wiedza o fotowoltaice
Zaktualizowane 07. listopada 2022
6 min. czas czytania
Marta Sawicka
Marta Sawicka

Grono producentów dostępnych w Memodo znów się powiększyło! Nawiązaliśmy współpracę z Solis - jednym z największych i najbardziej doświadczonych producentów falowników na świecie, specjalizującego się przede wszystkim w falownikach stringowych. Marka odgrywa też coraz większą rolę na rynku przydomowych magazynów energii. W ostatnim czasie miała miejsce premiera nowego produktu od Solis - trójfazowego falownika hybrydowego Solis S6. Co musisz wiedzieć na jego temat?

Falownik hybrydowy Solis - zalety

Trójfazowy falownik hybrydowy Solis S6 może być wyposażony w 3 lub 4 trackery MPP, dzięki czemu możliwa jest jeszcze większa elastyczność przy projektowaniu instalacji PV. Można więc podłączyć do niego do 4 łańcuchów modułów, a także dodatkowo magazyn energii, który ma oddzielne przyłączenie.

Dodatkowo dla jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa urządzenie wyposażone zostało w możliwość aktywacji wykrywania łuku elektrycznego (AFCI). Jeżeli w szeregu ogniw wystąpi wyładowanie elektryczne, system fotowoltaiczny zostanie wyłączony, zapobiegając wybuchowi pożaru.

Przy prądzie wejściowym 16 A falownik jest kompatybilny z nowoczesnymi modułami o wysokiej wydajności, umożliwiając efektywne wykorzystanie wytworzonej energii. Maksymalny prąd zwarciowy (Isc) wynosi 24 A. Musi być zawsze wyższy niż prąd modułu.

Zasilanie awaryjne

Falowniki hybrydowe Solis S6 mogą być używane w różnych trybach pracy. Urządzenie może współpracować z magazynami energii w celu optymalizacji autokonsumpcji. Może działać w trybach off grid i sieciowym. Ponadto obsługuje do 10 jednostek w pracy równoległej i wejście generatora. Dlatego to idealne rozwiązanie dla małych i średnich komercyjnych systemów magazynowania energii.

Najważniejsze parametry falowników hybrydowych Solis:

Falownik hybrydowy Solis5K6K8K10K
Moc znamionowa prądu przemiennego5 kW6 kW8 kW10 kW
Całkowita liczba trackerów MPP / połączeń string3/34/4
Fazy3-fazowy
Możliwość podłączenia magazynu energiiTak
Maksymalna moc w trybie zasilania awaryjnego8kVA, 60s9,6kVA, 60s12,8kVA, 60s16kVA, 60s
Liczba połączeń magazynu energii1
Maksymalna moc ładowania/rozładowania akumulatora*5 kW6 kW8 kW10 kW
Funkcja wykrywania łuku (AFCI)Tak*
Skład zestawu

• 4 wtyczki PV stabilne MC4 (4-6 mm2)

• 1 złącze akumulatora (10-16 mm2)

• 1 wtyczka zasilania AC (krótka)

• 1 wtyczka bezpiecznika AC (długa)

• wspornik i śruby

• Licznik Eastron SDM630MCT 3 przekładniki prądowe

• 8 portów RJ45

• 1 antena Bluetooth

• Moduł Wi-Fi

Klasa ochronyIP66
Waga32,6 kg
Gwarancja5 lat
Planowana kompatybilność

• BYD HVM

• BYD HVS

Falownik hybrydowy Solis - instalacja i uruchamianie

Instalacja urządzenia zaczyna się od przymocowania do ściany znajdującego się w zestawie wspornika ściennego. Wybierając miejsce, w którym urządzenie ma być zainstalowane, należy pamiętać o konieczności pozostawienia wolnej przestrzeni o szerokości min. 50 cm wokół falownika oraz magazynu energii.

W zestawie znajduje się też 3-fazowy inteligentny licznik z 3 przekładnikami prądowymi oraz moduł WiFi. Uruchomienie przebiega za pomocą dedykowanej aplikacji SolisCloud, choć możliwe jest też przez Bluetooth.

W trakcie wstępnej konfiguracji urządzenia ustawiane są tryby pracy, czas, kod sieci oraz opcje magazynu energii i licznika. Aplikacja SolisCloud pozwala też na monitorowanie i konfigurowanie pracy urządzenia.

Oprócz falowników hybrydowych, Solis oferuje też szeroki wybór inwerterów fotowoltaicznych od 0,6 do 255 kW. Urządzenia te również wyposażone są w funkcję AFCI; są też kompatybilne z nowoczesnymi modułami o wysokiej wydajności.

Falownik Solis S5 3P również w Memodo

Stworzone z myślą o systemach domowych trójfazowego fazowe falowniki fotowoltaiczne S5 wyróżniają się kompaktową konstrukcją oraz stosunkowo niską wagą - od 17,8 do 20 kg.

Na uwagę zasługuje także łatwa instalacja oraz konserwacja falowników Solis. Podobnie jak w przypadku urządzeń hybrydowych, inwerterami Solis PV można sterować przy pomocy aplikacji SolisCloud. Dzięki technologii automatycznego stabilizowania napięcia w złych warunkach należą one do urządzeń wyjątkowo bezpiecznych.

Azjatycki tygrys

Marka Solis założona została w Chinach przez firmę Ginlong Technologies. Od swojego powstania w 2005 roku zajmuje się tworzeniem rozwiązań dla różnych sektorów rynku energii słonecznej. Dostarcza uznane na całym świecie falowniki stringowe zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Firma jest numerem 1 wśród producentów falowników z Azji. 1- oraz 3-fazowe falowniki Ginglong są powszechnie stosowane na całym świecie - od 2015 roku znajdują się nawet na paryskiej Wieży Eiffla.

Solis to marka, która zwraca szczególną uwagę na odpowiedzialność społeczną oraz dbałość o ekologię na każdym etapie produkcji i dystrybucji urządzeń - od projektowania, poprzez zarządzanie łańcuchem dostaw, po zużycie energii i zrównoważoną gospodarkę odpadami. W celu ograniczenia lub wyeliminowania szkodliwych substancji ze swoich produktów wykorzystują do ich tworzenia ekologiczne materiały. Projekty są dopracowywane w taki sposób, by zminimalizować zużycie materiałów, a ewentualne odpady mogły być poddane recyklingowi. Doskonale wpisuje się to nie tylko w aktualne trendy w dziedzinie zrównoważonej produkcji, ale i samą ideę fotowoltaiki jako rozwiązania przyjaznego środowisku.

Wnioski

 • falownik hybrydowy Solis to nowość nie tylko w Memodo, ale i na rynku europejskim w ogóle. Wśród nowości znajduje się między innymi hybrydowy falownik S6.
 • falownik hybrydowy Solis S6 wyposażony jest w 3 lub 4 trackery MPP, funkcję bezpieczeństwa AFCI oraz urządzenia przełączające do zasilania awaryjnego,
 • Solid oferuje także szeroki wybór falowników stringowych; uruchamianie oraz monitorowanie pracy wszystkich urządzeń jest bardzo łatwe dzięki specjalnej aplikacji SolisCloud.
To może Cię zainteresować
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
  Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.
  Pliki cookie @ Memodo są po ty, by uczynić Twoją wizytę w sklepie internetowym Memodo jeszcze bardziej wyjątkową.

  Informacje o plikach cookie