• Szukaj
 • Powiadomienia
 • Ulubione
 • Moje konto
 • Koszyk

Recenzja: EcoSmart Commercial od GoodWe

GoodWe Commercial w Memodo
Wiedza o fotowoltaice
Zaktualizowane 05. grudnia 2023
4 min. czas czytania
Daniel Dyko
Daniel Dyko

Poznaj rozwiązania już u podstaw stworzone z myślą o zastosowaniu komercyjnym i przemysłowym. Eco Smart Commercial od GoodWe to kompleksowy zestaw rozwiązań dla firm, pozwalający na optymalizację autokonsumpcji, peak shaving i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego przedsiębiorstwa. 

Redukcja kosztów i niezawodność dostaw energii 

Projektując EcoSmart Commercial, GoodWe skoncentrowało się na głównych potrzebach sektora komercyjnego. Stworzyło w ten sposób elastyczne narzędzie do optymalizacji kosztów z wykorzystaniem falowników hybrydowych i magazynów energii. Urządzenia te charakteryzują się w tym wypadku dużą skalowalnością. Przekłada się to na elastyczność projektową i umożliwia dopasowanie do potrzeb niemal każdego klienta komercyjnego. Rozwiązanie umożliwia nie tylko magazynowanie energii, ale również inteligentne zarządzanie nią. Przedsiębiorstwa, których działalność jest uzależniona od stałych dostaw elektryczności, skorzystają też na bardzo stabilnym systemie zasilania awaryjnego o wysokiej mocy.

Wysokonapięciowe magazyny energii z serii Lynx C 

GoodWe Lynx C w połączeniu z falownikami hybrydowymi z serii ETC/BTC 50 kW stanowią kompletny system magazynowania energii dla małych i średnich firm. Występują w wersjach o pojemności od 101 kWh do 156 kWh. Za ich bezpieczeństwo odpowiadają ogniwa akumulatorowe w technologii LFP LiFePO4. 

Pojedynczy magazyn to zwarta konstrukcja zastosowań wewnętrznych (stopień ochrony IP61), z możliwością równoległego połączenia do trzech szaf bateryjnych. 

Stworzony z ich wykorzystaniem system umożliwia zarządzanie energią celem optymalizacji autokonsumpcji i zapewnia niezawodne zasilanie. Umożliwia także zmniejszenie rachunków poprzez wyrównanie obciążenia szczytowego. Na wygodę ich użytkowania przekłada się możliwość zdalnego monitorowania i przeprowadzania aktualizacji przez falownik.

Falowniki modułowe z serii BTC/ETC 

Dużą zaletą tych rozwiązań jest możliwość szybkiej modernizacji. Na pierwszy rzut oka przypominają magazyny energii, co zawdzięczają swojej modułowej konstrukcji. Dzięki niej, gdy zwiększą się potrzeby inwestora, można rozbudować falownik – dodając moduły MPPT do falownika BTC50K, uzyskamy ETC50K, który następnie można uzupełnić o 1 moduł MPPT, 1 moduł DCDC i 1 moduł DCAC, żeby finalnie uzyskać inwerter w wersji ETC 100K. 

Inwertery z tej serii posiadają stopień ochrony IP20 i powinny być instalowane wewnątrz pomieszczeń. Falownik MPPT 50 kW korzysta z jednego MPPT, do którego możemy podłączyć osiem stringów. Wszystkie mają możliwość integracji z portalem SEMS. Pojedynczy falownik ETC 50 kW możemy połączyć z sześcioma wieżami Lynx C, tworząc system o mocy 50 kW/468 kWh. 

Wykorzystanie inwerterów BYC/ETC z magazynami energii Lynx C umożliwi przedsiębiorstwom peak shaving. Poza tym oferują również dużą moc na potrzeby zasilania rezerwowego i umożliwiają stuprocentowe niesymetryczne oddawanie energii na fazy. Istotną zaletą falowników z serii BTC/ETC jest także funkcja zasilania bezprzerwowego. Osiągają ją poprzez przełączanie w tryb awaryjny w mniej niż 10 milisekund. 

Ze względu na zintegrowaną funkcję automatycznego rozruchu, w przypadku EcoSmart Commercial system działa również wtedy, gdy reszta sieci energetycznej jest nieczynna. Dzięki temu cały system oferuje zwiększone bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii w różnych scenariuszach, co przy optymalizacji autokonsumpcji i peak-shavingu pozwala na obniżenie kosztów energii i zwiększenie efektywności energetycznej.

Podsumowanie 

EcoSmart Commercial to oferta wyraźnie stworzona na potrzeby inwestorów komercyjnych i przemysłowych. Z poszczególnych urządzeń możemy stworzyć skalowalny, rosnący wraz z rozwojem firmy klienta, elastyczny, stabilny i wydajny system. Falowniki z serii BTC/ETC oraz magazyny energii Lynx C oferują szereg funkcji związanych z optymalizacją kosztów i zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego.

Wnioski

 • EcoSmart Commercial to kompleksowa oferta od GoodWe zaprojektowana z myślą o potrzebach komercyjnych i przemysłowych. 
 • Magazyny energii z serii Lynx C, w połączeniu z falownikami BTC/ETC, umożliwiają stworzenie wydajnego systemu magazynowania energii dla firm. 
 • Inwertery BTC/ETC cechuje modułowa budowa, dzięki której możemy miarowo rozbudowywać system w zależności od potrzeb klienta. 
 • Pakiet tych rozwiązań pozwala nie tylko magazynować energię, ale także kompleksowo nią zarządzać i optymalizować koszty. 
To może Cię zainteresować
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
  Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.
  Pliki cookie @ Memodo są po ty, by uczynić Twoją wizytę w sklepie internetowym Memodo jeszcze bardziej wyjątkową.

  Informacje o plikach cookie