• Szukaj
 • Powiadomienia
 • Ulubione
 • Moje konto
 • Koszyk

Recenzja: Trina Vertex S

trina vertex s
Wiedza o fotowoltaice
Zaktualizowane 30. kwietnia 2021
4 min. czas czytania
Marta Sawicka
Marta Sawicka

Seria Vertex S to wysokowydajne moduły od Trina Solar  z klasy mocy 400 Wp. W tym artykule poznasz najważniejsze informacje dotyczące tej generacji paneli fotowoltaicznych. 

Pierwsze wysokowydajne moduły firmy Trina są specjalnie zaprojektowane do dachowych systemów fotowoltaicznych. W szczególności są to serie Vertex S TSM-DE09.08 i TSM-DE09.05. Moduły chińskiego producenta są dostępne w klasach mocy od 380 do 395 Wp oraz od 390 do 405 Wp.

Trina Vertex S: cechy modułów pod lupą

Po pierwsze, wysoką wydajność modułów zapewnia 120 monokrystalicznych ogniw PERC o wielkości 210 mm, rozmiar ten gwarantuje najwyższą moc. Co więcej, dzięki innowacyjnej technologii NDC (non-destructive cutting – cięcie bez uszkodzeń) została osiągnięta najlepsza wytrzymałość na zginanie i czysty wygląd przekroju. W wyniku tego uzyskano idealną wydajność przy minimalnej jednostce ogniwa. Ogniwa powinny również utrzymywać prąd modułu na niskim poziomie, dzięki czemu moduły dobrze współpracują z optymalizatorami i inwerterami. Prąd zwarciowy modułów Vertex S wynosi ok. 12 A.

Panele składają się teraz z 5 rzędów ogniw, poprzednio model Trina miał 6 rzędów. Firma zmniejszyła także odstępy między ogniwami z 2 mm na 0,5 mm (technologiaHigh density), zapewniając w ten sposób większą powierzchnię aktywną ogniwa. TechnologiaMulti-busbar poprawia absorpcję światła i rozpraszanie prądu, a także zmniejsza rezystancję szeregową.

Podsumowując, technologie te pozwalają na zwiększenie mocy wyjściowej modułu aż do 405 Wp. Oznacza to do 65 Wp więcej mocy, a także sprawność wynosi ponad 21%. Ponadto moduł zawiera 3 diody bypass, które interweniują w przypadku zacienienia i zabrudzeń na panelach.

Kompaktowe rozmiary

Model Trina Vertex S TSM-DE09.08 ma czarną ramę i białą folię tylną (backsheet), model TSM-DE09.05 jest wersją w pełni czarną (all black). Specjalny proces czernienia i sortowanie maszynowe mają na celu uzyskanie jednolitego koloru komórek. Wymiary modułu wynoszą 1754 × 1096 × 30 mm (wys. × sz. × gł.), a ciężar to 21 kg. Zmodyfikowana została również konstrukcja ramy. W ten sposób firma Trina chce ułatwić załadunek, przenoszenie i instalację paneli.

ModelTSM-DE09.08TSM-DE09.05
Zakres mocy390–405 Wp380–395 Wp
Ogniwa120 monokrystalicznych ogniw PERC 210 mm   
Kolor ramy   CzarnaCzarna
Folia tylna (backsheet)   BiałaBiała
Wymiary (wys. × sz. × gł.)   1754 × 1096 × 30 mm   
Waga   21,0 kg
Wytrzymałość na śnieg (obciążenie próbne)  6000 Pa
Wytrzymałość na wiatr (obciążenie próbne)   4000 Pa
Gwarancja na produkt / moc   15 lat / 25 lat
Obszar zastosowania   Projekty mieszkaniowe / komercyjne

Podsumowanie

Z pewnością seria Vertex S zapoczątkowała nową erę paneli w firmie Trina. Modele te są dostosowane do rynku europejskiego i nadają się do domów, a także dużych projektów PV. Należy pamiętać, że Trina osiąga wysoką wydajność dzięki zastosowaniu monokrystalicznych ogniw PERC o wielkości 210 mm, technologii MBB (multi-busbar) oraz mniejszej odległości między ogniwami (technologia high density). Dodatkowo, seria Vertex S jest pierwszą linią produktów Trina, która została objęta 15-letnią gwarancją natychmiast po wprowadzeniu na rynek. Co więcej, dzięki kompaktowemu stosunkowi wagi do rozmiaru, obchodzenie się z modułami pozostaje bardzo łatwe.

Wnioski

 • Vertex S to seria modułów od Trina Solar mocach od 380 do 395 Wp oraz od 390 do 405 Wp.
 • Dzięki zastosowanym ogniwom, technologiom multi-busbar (MBB) oraz non-destructive cutting (NDC), a także węższym odstępom między ogniwami (high density), panele Trina Vertex S osiągają doskonałą wydajność.
 • Panele Vertex S są nie tylko kompaktowe, ale również łatwe w obsłudze.
 • Gwarancja dla tych modeli to 15 lat na produkt i 25 lat na moc.
 • Seria Vertex S jest przeznaczona zarówno do zastosowań domowych jak i komercyjnych.
To może Cię zainteresować
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
  Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.
  Pliki cookie @ Memodo są po ty, by uczynić Twoją wizytę w sklepie internetowym Memodo jeszcze bardziej wyjątkową.

  Informacje o plikach cookie