Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Magazyny energii BYD

Nie znaleziono wyników filtrowania!
BYD Battery-Box Premium HVS 5.1
BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 Producent: BYD Nr art.: 4640
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 5,12 kWh

BYD Battery-Box Premium HVS 7.7
BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 Producent: BYD Nr art.: 4641
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 7,68 kWh

BYD Battery-Box Premium HVS 10.2
BYD Battery-Box Premium HVS 10.2 Producent: BYD Nr art.: 4642
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 10,24 kWh

BYD Battery-Box Premium HVS 12.8
BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 Producent: BYD Nr art.: 4643
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 12,8 kWh

BYD Battery-Box Premium HVM 8.3
BYD Battery-Box Premium HVM 8.3 Producent: BYD Nr art.: 4644
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 8,28 kWh

BYD Battery-Box Premium HVM 11.0
BYD Battery-Box Premium HVM 11.0 Producent: BYD Nr art.: 4645
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 11,04 kWh

BYD  Battery-Box Premium HVM 13.8
BYD Battery-Box Premium HVM 13.8 Producent: BYD Nr art.: 4646
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 13,8 kWh

BYD Battery-Box Premium HVM 16.6
BYD Battery-Box Premium HVM 16.6 Producent: BYD Nr art.: 4647
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 16,56 kWh

BYD Battery-Box Premium HVM 19.3
BYD Battery-Box Premium HVM 19.3 Producent: BYD Nr art.: 4648
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 19,32 kWh

BYD Battery-Box Premium HVM 22.1
BYD Battery-Box Premium HVM 22.1 Producent: BYD Nr art.: 4649
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 22,08 kWh

BYD Battery-Box Premium LVS 4.0
BYD Battery-Box Premium LVS 4.0 Producent: BYD Nr art.: 5425
Typ baterii: 48-woltowy fosforan litowo-żelezowy
Pojemność netto: 4,0 kWh
Gwarancja: 10 lat

BYD Battery-Box Premium LVS 4.0 moduł akumulatorowy
BYD Battery-Box Premium LVS 4.0 moduł akumulatorowy Producent: BYD Rodzaj produktu 12940053-00 Nr art.: 5393
Typ baterii: 48-woltowy fosforan litowo-żelezowy
Pojemność netto: 4,0 kWh
Gwarancja: 10

1 2

Magazyny energii BYD

byd-heimspeicher

Firma BYD – Build Your Dreams - została złożona w 1995 roku w Shenzhen, by piętnaście lat później zostać ogłoszoną jedną z najpotężniejszych technologicznie korporacji na świecie, posiadającą obecnie ponad 13 000 patentów. Dla porównania, jest to szesnaście razy więcej niż w przypadku popularnych koncernów takich jak Tesla, a ponad połowa z nich jest związana z magazynami energii BYD.

Imponujące są również rozmiary producenta – posiada on obecnie 30 parków przemysłowych na 6 kontynentach, a w 2023 roku zatrudniała ponad 700 000 pracowników. W efekcie jako lider w branży OZE, BYD dominuje na rynku i wyznacza standardy branży - zwłaszcza poprzez inwestycje w nowe technologie i prace prowadzone w rozbudowanej infrastrukturze badawczo-rozwojowej.

Do bardzo popularnych rozwiązań BYD w zakresie magazynowania energii należy zaliczyć system Batter-Box Premium, który wyróżnia się skalowalnością, szerokim zakresem kompatybilności i możliwością wykorzystania w dowolnych aplikacjach. Z uznaniem środowiska spotkały się szczególnie magazyny energii BYD Battery-Box Premium HVS i HVM ze względu na ich wysoką wydajność osiąganą dzięki połączeniu szeregowemu.

Suma osiągnięć BYD czyni tego producenta zarówno liderem w branży magazynów energii, jak i bardzo ważnym uczestnikiem globalnej transformacji energetycznej. Produkty firmy przyczyniają się do zwiększania wykorzystania energii odnawialnej oraz pomagają w redukcji emisji gazów cieplarnianych, a sama firma podkreśla, że jednym z jej celów jest obniżenie temperatury na planecie o 1℃.

Co cechuje magazyny energii BYD?

Magazyny energii BYD są jednym z flagowych produktów w portfolio producenta, umożliwiając mu zaoferowanie kompleksowego rozwiązania do przechowywania i wykorzystywania energii elektrycznej. Obejmują one stosunkowo szeroki zakres pojemności, a ponieważ występują jako modele wysokonapięciowe i niskonapięciowe, można dostosować je do projektów w zależności od potrzeb.

Oprócz tego, oferują one również dość elastyczne parametry prądu maksymalnego prądu wejściowego (25-50 A), co umożliwia szybie ładowanie i rozładowanie, a szczytowy prąd wyjściowy może sięgnąć nawet 75 A, co przekłada się na możliwość obsługi większych obciążeń. Posiadają też wysoką klasę ochronności IP55, przekładającą się na możliwość pracy również w warunkach do -10°C.

Magazyny energii BYD według HTW Berlin

W badaniu STROMSPEICHER Inspektion2024 przeprowadzonym przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Berlinie (HTW Berlin) to między innymi magazyny energii BYD zostały wyróżnione w dwóch kluczowych kategoriach – najlepszego systemu magazynowania energii 10 kW i 5 kW (w obu przypadkach w połączeniu z falownikiem hybrydowym Fronius). Jednocześnie bardzo dobre osiągi uzyskały we współpracy z rozwiązaniami firm Kostal, SMA, Fronius i GoodWe – szeroki zakres kompatybilności jest tutaj jedną z głównych zalet magazynów energii BYD.

Jakość magazynów energii BYD

Jako globalny lider w dziedzinie akumulatorów, baterii i magazynowania energii w ogóle, BYD opracowało na potrzeby swoich magazynów energii specjalną konstrukcję utworzoną z wykorzystaniem specjalnej kompozycji fosforanu litowo-żelazowego. Rozwiązanie to zapewnia wysoką wydajność przy jednocześnie niskiej gęstości ogniw energii LFP w magazynach energii BYD.

Za bezpieczeństwem stosowania tej technologii przemawia fakt, że magazyny energii BYD spełniają maksymalne standardy bezpieczeństwa (VDE 2510-50) i nie wykorzystują kobaltu.

Magazyny energii BYD Battery-Box Premium HVM i HVS

Są to dwie najnowsze generacje magazynów energii BYD – oba charakteryzują się zaawansowaną technologią i wysoką wydajnością, zapewniając inwestorom dużą elastyczność w zakresie doboru falownika i odpowiedniego rozmiaru. Z uwagi na rozwój ogniw producent zredukował ciężar systemu o prawie 30%, a także zmniejszył głębokość montażową o 8 cm w porównaniu do wcześniejszych serii.

Ostatnio oglądane