Mój Prąd 6.0 - bezpłatne szkolenia z SolarEdgre, Sungrow i SMA. Sprawdź, jak uzyskać nawet 28 000 zł dofinansowania! Zapisz się!
Mój Prąd 6.0 - bezpłatne szkolenia z SolarEdgre, Sungrow i SMA. Zapisz się!
Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Magazyny energii SolarEdge

Nie znaleziono wyników filtrowania!
Komplet - Magazyn energii SolarEdge Home 48V - 4,6 kWh
Typ baterii: 48-woltowy fosforan litowo-żelezowy
Pojemność netto: 4,6 kWh
Gwarancja: 10 lat

Magazyny energii SolarEdge
Stwórz pełen system magazynowania energii
Zobacz teraz

NOWOŚĆ: teraz magazyn SolarEdge Home 400V jest kompatybilny z falownikami RWB (krótki strong). 

Komplet - Magazyn energii SolarEdge Home 48V - 9,2 kWh
Typ baterii: 48-woltowy fosforan litowo-żelezowy
Pojemność netto: 9,2 kWh
Gwarancja: 10 lat

Komplet - Magazyn energii SolarEdge Home 48V - 13,8 kWh
Typ baterii: 48-woltowy fosforan litowo-żelezowy
Pojemność netto: 13,8 kWh
Gwarancja: 10 lat

SolarEdge Home 18,4 kWh akumulator niskonapięciowy podwójna wieża
Typ baterii: 48-woltowy fosforan litowo-żelezowy
Pojemność netto: 18,4 kWh
Gwarancja: 10 lat

Komplet - Magazyn energii SolarEdge Home 48V - 23 kWh
Typ baterii: 48-woltowy fosforan litowo-żelezowy
Pojemność netto: 23 kWh
Gwarancja: 10 lat

Magazyn energii SolarEdge Home 400V - jednostka magazynu
Magazyn energii SolarEdge Home 400V - jednostka magazynu Producent: SolarEdge Rodzaj produktu BAT-10K1PS0B-12 Nr art.: 6598
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 9,7 kWh
Gwarancja: 10

Magazyn energii SolarEdge Home 48V - pokrywa górna
Magazyn energii SolarEdge Home 48V - pokrywa górna Producent: SolarEdge Rodzaj produktu IAC-RBAT-5KMTOP-01 Nr art.: 7415
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit

Magazyn energii SolarEdge Home 48V - jednostka magazynu
Magazyn energii SolarEdge Home 48V - jednostka magazynu Producent: SolarEdge Rodzaj produktu BAT-05K48M0B-02 Nr art.: 7413
Typ baterii: 48-woltowy fosforan litowo-żelezowy
Pojemność netto: 4,6 kWh
Gwarancja: 10 lat

Magazyny energii SolarEdge

SolarEdge Technologies Inc., to izralsko-amerykański producent specjalizujący się w dostarczaniu pionierskich rozwiązań dla branży fotowoltaicznej. Firma słynie z tego, jak zrewolucjonizowała rynek energii odnawialnej poprzez innowacyjne rozwiązania optymalizatorów, które poprawiały efektywność energetyczną i maksymalizują produkcję energii słonecznej. Z czasem, będąc jednym z liderów branżowych, rozpoczęło również prace nad magazynami energii SolarEdge i kompleksowymi rozwiązaniami zarządzania energią.

Z uwagi na bardzo bogate portfolio, oferuje obecnie pełne systemy złożone z inteligentnych modułów, liczników energii, stacji ładowania EV i magazynów energii SolarEdge – dobrym przykładem połączenia takiego zestawu jest ekosystem SolarEdge Home stworzony z myślą o rozwiązaniach przydomowych.

Podstawowe wartości producenta wiążą się z wizją stworzenia świata zasilanego czystą i zrównoważoną energią, a za swoją misję SolarEdge uznaje rozwijanie i skalowanie technologii odnawialnych, które ułatwiają wytwarzanie, przechowywanie, zarządzanie i również wykorzystywanie energii elektrycznej we wszystkich dziedzinach życia. Magazyny energii SolarEdge są w tym wypadku kluczowym elementem tych planów, ponieważ umożliwiają one optymalizację i poprawę wydajności systemów fotowoltaicznych.

Ekosystem z magazynami energii SolarEdge

SolarEdge Home to kompleksowe rozwiązanie dla prosumentów, którzy kładą nacisk na produkcję, zarządzanie i wykorzystanie energii w sposób inteligentny i maksymalnie efektywny. Głównym założeniem ekosystemu jest optymalizacja autokonsumpcji z wykorzystaniem falowników hybrydowych, magazynów energii SolarEdge, optymalizatorów mocy i liczników pomiaru bezpośredniego.

Istotnym elementem systemu są falowniki umożliwiające zasilanie awaryjne, natomiast za jego funkcjonalność i zdolność przechowywania energii odpowiadać będą przede wszystkim magazyny energii SolarEdge, które umożliwiają gromadzenie nadmiaru energii elektrycznej, późniejsze jej wykorzystanie i dostarczenie prądu do obwodów awaryjnych.

Z uwagi na dużą intuicyjność, SolarEdge Home cieszy się opinią łatwego w instalacji i konfiguracji za sprawą bezprzewodowej sieci mesh. Dzięki temu użytkownicy mogą w każdym momencie monitorować pracę magazynów energii SolarEdge w dedykowanej aplikacji mobilnej SettApp.

W dobrej współpracy z magazynami SolarEdge pozostają także liczniki pomiaru bezpośredniego - umożliwiające monitorowanie zużycia energii i optymalizację pracy instalacji, co przekłada się na większe oszczędności i efektywność działania ekosystemu.

Wybrane magazyny energii SolarEdge

Niskonapięciowy magazyn energii SolarEdge Home

Stworzone z myślą o efektywnej współpracy z falownikami hybrydowymi producenta, niskonapięciowe magazyny energii SolarEdge zapewniają maksymalną moc i wydajność systemu, co przekłada się na wydajniejsze korzystanie z instalacji fotowoltaicznej. Z uwagi na ich skalowalność, gwarantują elastyczność projektową - oferują bowiem pojemność w zakresie od 4,6 kWh do 23 kWh poprzez dobór od jednego do pięciu modułów akumulatorowych.

Instalację ułatwia w tym wypadku tryb plug & play z automatyczną konfiguracją za pomocą aplikacji SettApp. Za bezpieczeństwo korzystania z nich odpowiada skład chemiczny w postaci fosforanu litowo-żelazowego - oferują również stopień ochrony IP65.

Wysokonapięciowy magazyn energii SolarEdge Home

Są kompatybilne z jednofazowami, wysokonapięciowymi falownikami od producenta z technologią HD-Wave. Również oferują łatwą instalację plug & play, są także skalowalne – do trzech akumulatorów na jednym falowniku. Za komunikację tych magazynów energii SolarEdge odpowiada bezprzewodowe połączenie radiowe z falownikiem dla usprawnienia instalacji, a sama instalacja również przebiega z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji producenta.

Można je montować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz - a także na ścianie z uchwytami oraz na podłodze przy użyciu odpowiedniej podstawy.

Ostatnio oglądane