Sungrow SP600S V11 – optymalizator mocy panelu PV do 600 W
| Typ producenta: | SP600S V11 |
|---|---|
| Nr art. producenta: | ASP00031 |
| Art. Nr.: | 13833 |
| Typ falownika: | Optymalizatory |
| AC - moc: | 0,6 kW |
| Gwarancja: | 25 lat |
| Komunikacja: | PLC |
| Napięcia: | 8-80 Wolt |
| WEEE-Nummer: |
|
- Nowość
Sungrow SP600S V11 – optymalizator mocy panelu PV do 600 W
Sungrow SP600S to optymalizator pracujący na poziomie pojedynczych modułów fotowoltaicznych. Jego zadaniem jest zwiększenie sprawności, bezpieczeństwa i elastyczności instalacji PV. Każdy panel działa w swoim punkcie mocy maksymalnej (MPPT), co kompensuje skutki częściowego zacienienia, zabrudzenia lub degradacji modułu. Technologia Shade-Proof z regulacją w czasie rzeczywistym zapobiega obniżaniu wydajności całego stringu przez słabszy panel.
Dla podniesienia bezpieczeństwa optymalizator potrafi szybko obniżyć napięcie modułu do bezpiecznego poziomu w przypadku awarii lub ręcznego wyłączenia. Komunikacja ze stacjami Sungrow odbywa się za pomocą PLC (Power Line Communication), bez potrzeby stosowania dodatkowych elementów i przewodów. Zasięg komunikacji między falownikiem a najdalszym optymalizatorem wynosi do 350 m.
SP600S jest obecnie kompatybilny z falownikami Sungrow CX-P2 V21 (zalecane akcesorium).
System bezpieczeństwa umożliwia szybkie wyłączenie całej instalacji PV w czasie do 20 sekund. W przypadku łuku elektrycznego lub wyłączenia AC switcha przy falowniku napięcie na panelu spada do 1 V (lub 30 V dla całego stringu). Funkcja bypass pozwala na odłączenie tylko uszkodzonego panelu, bez wpływu na pracę pozostałych modułów. Optymalizator obsługuje różną liczbę paneli w obrębie jednego obwodu MPPT i umożliwia tworzenie długich stringów do 35 modułów. Monitoring na poziomie pojedynczego panelu (odświeżanie co 10 sekund) z diagnostyką i skanem krzywej IV wspiera szybkie wykrywanie usterek i sprawną konserwację.
Zalety produktu Sungrow SP600S
- Brak dodatkowych komponentów – komunikacja PLC bezpośrednio z falownikiem
- Funkcja Rapid Shutdown do 20 s, napięcie 1 V na panel
- Monitoring i diagnostyka IV na poziomie pojedynczych modułów
- Tryb bypass – odłączenie tylko uszkodzonego panelu
- Maks. prąd zwarciowy DC: 20 A
- Właściwości techniczne Sungrow SP600S V11
- Moc znamionowa: 600 W
- Maks. napięcie wejściowe: 80 V
- Zakres napięcia MPPT: 8–80 V
- Kategoria przepięciowa: II
- Maks. prąd wyjściowy: 16 A
- Tryb bypass: tak
- Bezpieczne napięcie wyjściowe: 1 V
- Maks. sprawność: 99,5%
- Sprawność ważona: 99%
- Wymiary: 86 × 108 × 25 mm
- Waga (z przewodami): 0,5 kg
- Klasa ochrony: IP68
- Zakres temperatur pracy: –40 °C do +85 °C
- Komunikacja: PLC (do 350 m)
- Złącza wejściowe/wyjściowe: MC4
- Długość kabla wejściowego: 150 mm (PV+ / PV–)
- Długość przewodu wyjściowego: 1200 mm
Sungrow SP600S – zwiększona sprawność instalacji PV
Optymalizator Sungrow SP600S zapewnia pracę każdego modułu w punkcie MPPT, co pozwala ograniczyć straty wynikające z zacienienia lub zabrudzenia paneli.
Sungrow SP600S – bezpieczeństwo i ochrona
Dzięki funkcji Rapid Shutdown i ograniczeniu napięcia do 1 V urządzenie zwiększa bezpieczeństwo pracy instalacji PV, a tryb bypass eliminuje ryzyko wyłączenia całego stringu przy awarii pojedynczego modułu.
Sungrow SP600S – monitoring i diagnostyka paneli
Rozbudowany system monitorowania na poziomie modułu pozwala instalatorom szybko lokalizować problemy i sprawnie zarządzać systemem, co przekłada się na efektywność serwisowania i utrzymania instalacji PV.