Mój Prąd 6.0 - bezpłatne szkolenia z SolarEdgre, Sungrow i SMA. Sprawdź, jak uzyskać nawet 28 000 zł dofinansowania! Zapisz się!
Mój Prąd 6.0 - bezpłatne szkolenia z SolarEdgre, Sungrow i SMA. Zapisz się!
Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Falowniki

Nie znaleziono wyników filtrowania!
% Sale
Fox ESS H3 5.0 E
Fox ESS H3 5.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3-5.0-E Nr art.: 10712
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 5 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

% Sale
Fox ESS H3 6.0 E
Fox ESS H3 6.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3-6.0-E Nr art.: 10713
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 6 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

% Sale
Fox ESS H3 8.0 E
Fox ESS H3 8.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3-8.0-E Nr art.: 10709
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 8 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

% Sale
Fox ESS H3 10.0 E
Fox ESS H3 10.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3 10.0 E Nr art.: 10710
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 10 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

% Sale
Fox ESS H3 12.0 E
Fox ESS H3 12.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3 12.0 E Nr art.: 10711
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 12 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

Falownik SolarEdge Home Hub SE5K-RWB48
Falownik SolarEdge Home Hub SE5K-RWB48 Producent: SolarEdge Rodzaj produktu SE5K-RWB48BFN4 Nr art.: 7408
Faza: 3
AC - moc: 5,0 kW
Gwarancja: 12 lat
Komunikacja: 2 x RS485, Ethernet, SolarEdge Home Netzwerk

Falownik SolarEdge Home Hub SE8K-RWB48
Falownik SolarEdge Home Hub SE8K-RWB48 Producent: SolarEdge Rodzaj produktu SE8K-RWB48BFN4 Nr art.: 7409
Faza: 3
AC - moc: 8,0 kW
Gwarancja: 12 lat
Komunikacja: 2 x RS485, Ethernet, SolarEdge Home Netzwerk

Falownik SolarEdge Home Hub SE10K-RWB48
Falownik SolarEdge Home Hub SE10K-RWB48 Producent: SolarEdge Rodzaj produktu SE10K-RWB48BFN4 Nr art.: 7410
Faza: 3
AC - moc: 10,0 kW
Gwarancja: 12 lat
Komunikacja: 2 x RS485, Ethernet, SolarEdge Home Netzwerk

Kostal Piko CI 30
Kostal Piko CI 30 Producent: Kostal Rodzaj produktu 10534223 Nr art.: 5668
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 30 kW
Napięcia: 180 - 1000 Wolt
Gwarancja: 5 lat
Komunikacja: Ethernet, RS485, WLAN, GPRS

Kostal Piko CI 50
Kostal Piko CI 50 Producent: Kostal Rodzaj produktu 10534084 Nr art.: 5669
Faza: 3
MPP-Tracker: 4
AC - moc: 50 kW
Napięcia: 200 - 1100 Wolt
Gwarancja: 5 lat
Komunikacja: Ethernet, RS485, WLAN, GPRS

Kostal Piko CI 60
Kostal Piko CI 60 Producent: Kostal Rodzaj produktu 10534085 Nr art.: 5670
Faza: 3
MPP-Tracker: 4
AC - moc: 60 kW
Napięcia: 200 - 1100 Wolt
Gwarancja: 5 lat
Komunikacja: Ethernet, RS485, WLAN, GPRS

SolarEdge Home Wave SE7K-EN4
SolarEdge Home Wave SE7K-EN4 Producent: SolarEdge Rodzaj produktu SE7K-RW0TEBEN4 Nr art.: 6784
Faza: 3
AC - moc: 7 kW
Gwarancja: 12 lat

Wechselrichter

Falowniki: falowniki hybrydowe i inne

Technologie związane z produkcją, magazynowaniem i przekształcaniem energii są kluczowymi elementami instalacji PV. Jednym z najważniejszych jej elementów są falowniki, w tym falowniki hybrydowe. Odgrywają one znaczącą rolę w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej, a jednocześnie pozwalają na zwiększanie efektywności energetycznej.

Czym jest falownik?

To urządzenie elektroniczne, używane do przekształcania prądu stałego (DC) na prąd zmienny (AC). To niezbędny element systemów zasilania, występujący w urządzeniach elektronicznych takich jak komputery i telewizory. W przemyśle energetycznym wykorzystujemy ten mechanizm do konwersji energii słonecznej i wiatrowej na energię elektryczną, dostarczaną potem do sieci elektroenergetycznej.

Jak działa falownik?

Przekształcenie prądu dokonuje się poprzez zmianę kierunku przepływu prądu elektrycznego. Prąd stały płynący w jednym kierunku jest przekształcony na prąd zmienny, okresowo zmieniający swoją polaryzację. To pozwala na zasilanie urządzeń pracujących z wykorzystaniem prądu zmiennego z baterii lub innych źródeł.

Falowniki fotowoltaiczne posiadają wbudowany moduł elektroniczny. Co zyskujemy dzięki niemu? Przede wszystkim możliwość śledzenia punktu mocy maksymalnej – MPPT. To właśnie tutaj zmienia się napięcie i natężenie prądu. Krótko mówiąc: dzięki zastosowanej w falownikach technologii jesteśmy w stanie zmieniać energię słoneczną na prąd, który wykorzystujemy w codziennym życiu. 

Falowniki solarne możemy podzielić na te z transformatorem lub bez niego. Pierwsze stosuje się raczej przy instalacjach o dużej mocy, natomiast drugie z nich to najczęściej stosowane inwertery. Ich zalety to przede wszystkim o wiele niższa waga oraz korzystniejsze ceny. Dodatkowo tego typu falowniki do fotowoltaiki mają szeroki zakres napięciowy działania.

Zastosowania falowników

Choć niezbędne do działania instalacji fotowoltaicznych, falowniki wykorzystuje się w różnych branżach. Wszystkie podstawowe zastosowania to:

1. Energia odnawialna

Falownik to serce instalacji fotowoltaicznej. Energię słoneczną lub wiatrową przekształca na prąd zmienny, używany w domach lub dostarczany do sieci.

2. Elektronika konsumencka

Technologia falowników jest wykorzystywana w zasilaczach awaryjnych, do zabezpieczenia urządzeń przed awariami związanymi z nagłą przerwą w dostawie prądu.

3. Motoryzacja

W pojazdach elektrycznych falowniki pozwalają na przekształcanie prądu stałego z akumulatora w prąd zmienny, napędzający silnik elektryczny.

4. Przemysł

Falowniki stosuje się w przemyśle chemicznym i metalurgicznym do regulacji proces&oacute ów produkcyjnych.

Falownik hybrydowy

Falowniki hybrydowe łączą w sobie funkcje tradycyjnego falownika z możliwością magazynowania energii. Są rozwiązaniem stworzonym z myślą o efektywnym wykorzystywaniu energii odnawialnej i zwiększaniu niezależności energetycznej. Spełniają funkcje tradycyjnych falowników, przetwornic dc/ac oraz regulatorów ładowania.

Najważniejsze cechy falowników hybrydowych:

1. Magazynowanie energii

Jedną z najważniejszych cech falowników hybrydowych jest ich zdolność do magazynowania nadmiarowej energii elektrycznej. Później może ona zostać wykorzystana w okresach niższego nasłonecznienia, chroniąc właściciela instalacji przed czerpaniem energii z sieci. To prowadzi do zwiększenia autokonsumpcji i obniżenia rachunków za prąd.

2. Elastyczność

Falowniki hybrydowe są na tyle uniwersalnymi urządzeniami, że z powodzeniem stosuje je się przy wykorzystywaniu energii z modułów fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych czy nawet tradycyjnych sieci elektroenergetycznych. To prowadzi to optymalnego wykorzystania dostępnych źródeł.

3. Systemy monitorujące

Pozwalają użytkownikom śledzić zużycie i produkcję energii elektrycznej, aby zarządzać pracą instalacji. Istniejące na rynku oprogramowanie występuje często w formie aplikacji na urządzenia mobilne, dając użytkownikom podgląd w czasie rzeczywistym.

4. Poprawa bezpieczeństwa

Falowniki hybrydowe standardowo są wyposażane w funkcje zabezpieczające sieć elektroenergetyczną przed wahaniami napięcia i innymi awariami.

Zalety falowników hybrydowych:

1. Oszczędność

W systemie rozliczeniowym net-billing, zdolność do magazynowania energii zapewnia najwyższą stopę zwrotu z inwestycji. W szczytowych godzinach, zamiast sprzedawać energię do sieci po niskich cenach, posiadacze systemów magazynowania energii mogą ją przechowywać, żeby później nie musieć kupować prądu z wysokimi stawkami godzinowymi.

2. Ekologiczność

Podobnie jak inne technologie zwiększające efektywność działania instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii, falowniki hybrydowe przyczyniają się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i ochrony środowiska.

3. Niezależność energetyczna

Posiadanie falownika hybrydowego zintegrowanego z magazynami bateryjnymi, jeśli posiada on funkcję pracy off-grid, chroni przed przerwami w dostawie energii z sieci elektroenergetycznej. To cecha szczególnie ważna dla osób, które potrzebują, aby określony układ posiadał zasilanie bez żadnych pauz.

4. Efektywność energetyczna

Ze względu na możliwość regulacji napięcia i zarządzania energią, falowniki hybrydowe często pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie energii z dostępnych źródeł.

5. Skalowalność

Falowniki hybrydowe są skalowalne. Można dostosować je do zmieniających się potrzeb.

Integralność z systemami Smart-Home

Koncept inteligentnych domów wzbudza coraz większe zainteresowanie, przyciągając nie tylko perspektywą produkcji energii na użytek własny, ale także pełną kontrolą nad urządzeniami elektrycznymi i niezależnością od infrastruktury. Falowniki hybrydowe są niezbędnym elementem takich instalacji.

Rodzaje falowników

Na rynku PV stosuje się obecnie kilka rodzajów falowników, w zależności od potrzeb danej instalacji. Najpopularniejsze to:

1. Falowniki jednofazowe

Przeznaczone do małych instalacji domowych o jednej fazie zasilania. Najlepiej sprawdzają się w przypadku niewielkich gospodarstw domowych. Jedną z ich najważniejszych cech jest możliwość łączenia paneli słonecznych w szereg i podłączenie do jednego urządzenia. To sprawia, że mogą one obsłużyć nawet kilka szeregów paneli. Są też tańsze od innych rodzajów tego sprzętu.

2. Falowniki trójfazowe

Używane w przypadku większych instalacji i zastosowań komercyjnych. Wyróżnia je możliwość równomiernego obciążania faz.

3. Mikrofalowniki

Stosowane przy instalacjach o niższych mocach. Umożliwiają one niezależne zarządzanie każdym modułem, dzięki czemu umożliwiają optymalizację wydajności każdego panelu. Są bardziej odporne na cienie, a także zróżnicowaną wydajność paneli. Wszystko to pozwala na lepsze monitorowanie pracy instalacji fotowoltaicznej.

4. Falowniki sieciowe

Najczęściej wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak zdolność dostarczania energii do sieci elektroenergetycznej lub zapewnienie zasilania awaryjnego w przypadku przerw w dostawie prądu.

Falowniki w ofercie Memodo

Wybierając falownik solarny, nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną. Inne ważne kwestie, które mogą się okazać kluczowe przy zakupie falownika to jego sprawność, szybkość działania oraz zakres temperatur pracy. Oferujemy urządzenia od najbardziej znanych marek w branży, dlatego wysokogatunkowe falowniki sklepu Memodo to najlepsza gwarancja jakości. Możesz wybrać falownik spośród produktów takich firm, jak SolarEdge, Fronius, SMA czy Kostal. Co ważne, falowniki można dodatkowo rozbudować o optymalizatory mocy firmy SolarEdge, co pozwala na zwiększenie sprawności instalacji fotowoltaicznej.

 
Ostatnio oglądane