• Szukaj
  • Powiadomienia
  • Ulubione
  • Moje konto
  • Koszyk

#PoznajMemodo – Marzena, nasza Inside Sales & podróżniczka

PoznajMemodo-MarzenaWardzynska
Wiedza o fotowoltaice
Zaktualizowane 29. listopada 2023
4 min. czas czytania
Daniel Dyko
Daniel Dyko

Mieszka w Monachium, wolny czas spędza wędrując po alpejskich szlakach, a w pracy obsługuje polskich klientów Memodo. Poznajcie Marzenę Wardzyńską, naszą Inside Sales.

“Jestem opiekunem klienta biznesowego” 

Marzena, razem z Grzegorzem Bieńkiem, jest odpowiedzialna za sprzedaż w południowym regionie Polski. “Dbam o to, aby wszystkie zamówienia zostały jak najlepiej opracowane” - opowiada o swoich obowiązkach. W praktyce sprowadza się to do wspierania naszych klientów w przypadku pytań organizacyjnych, sprzedażowych i technicznych. 

“To ze mną najlepiej rozmawiać o płatnościach, fakturach, terminach dostaw i dostępności towarów” - tłumaczy. Oprócz tego, cały czas się dokształca, aby świadczyć klientom jak najlepszą pomoc techniczną. Widać, że Marzena troszczy się o to, aby zamówienia były obsługiwane kompleksowo i na czas. Oprócz tego koordynuje pracę w sprawie zapytań dotyczących takich działów jak dział projektowania, logistyki i project managamentu, a także pełni rolę łącznika między polskim, a niemieckim zespołem Memodo.

A co jest w tym wszystkim najważniejsze? 

“Przede wszystkim pracuję nad tym, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązania dla naszych klientów.” 

“Szukałam firmy, z którą zaiskrzy” 

Zanim Marzena dowiedziała się o Memodo, szukała pracy w sektorze OZE. Interesowała ją współpraca z dużą organizacją, ale bez korporacyjnej atmosfery. “Zależało mi na ciepłym i nieformalnym, a jednocześnie profesjonalnym otoczeniu”.

Już na wczesnym etapie rekrutacji przekonała się, że Memodo jest właśnie taką firmą - a do tego, na co dzień mieszkając w Monachium, dzięki pracy Marzena ma lepszy kontakt z ojczyzną. “Memodo jest duże i nieustannie rośnie, ale pomimo tego, udało się nam zachować entuzjastyczną atmosferę startupu, którą tak sobie cenię” - wyjaśnia.

“Mam szeroki wachlarz doświadczeń zawodowych” 

Czym Marzena zajmowała się wcześniej? Doświadczenie zdobywała w firmach niemieckojęzycznych - w sprzedaży, w obsłudze klienta, w e-commerce. “Były to branże z różnych sektorów - firmy z oprogramowaniem B2B, ze sprzętem biurowym”. 

Wspólny jest przede wszystkim jeden mianownik - już wtedy Marzena koncentrowała się na znajdowaniu optymalnych rozwiązań dla klientów biznesowych. 

“Musimy dbać o zrównoważoną i zieloną energię”

A dlaczego OZE? Dbanie o naturę jest dla Marzeny ważne i sama stara się żyć ekologicznie. “Chcę wspólnie z Memodo dostarczać energię przyszłości” - tłumaczy. 

“Ta branża ma przyszłość, jest tutaj jeszcze wiele do odkrycia” - tak opisuje swoje poglądy na temat rynku energii odnawialnej. “W OZE nie ma nudy, panuje dynamika. Wszystko ciągle się zmienia, wiele się dzieje. Lubię być u źródła tych zmian. Podoba mi się, że Memodo ma misję, aby nie tylko sprzedawać, ale i edukować. W ten sposób pomagamy poszerzać świadomość ekologiczną.” 

A jaka jest Twoja ulubiona kategoria produktów w Memodo? 

“Najbardziej lubię komercyjne magazyny energii, bo są dobierane i projektowane pod indywidualne potrzeby klienta” - odpowiada po krótkim namyśle. Dalej Marzena opisuje, że cieszy ją, kiedy może mieć swój wkład w duże projekty komercyjne. “To nie tylko sprzedaż - udział w takich procesach wymaga znacznie więcej pracy” - wyjaśnia. 

Obok tego Marzena zwraca też uwagę na e-mobilność i stacje ładowania EV, ze względu na szacunki, że liczba samochodów elektrycznych w Polsce ma wzrastać. “Infrastruktura będzie się rozwijać. Widzę w tym sektorze duży potencjał, zwłaszcza, że Memodo ma w ofercie wiele rozwiązań, jeśli chodzi o ładowarki przydomowe i komercyjne.” 

“Memodo jest dynamiczne” 

Jak Marzena ocenia rozwój Memodo w Polsce? Uważa, w ciągu najbliższych pięciu lat firma znajdzie się wśród największych hurtowników w Polsce, tak jak obecnie w Niemczech. “Jesteśmy elastyczni, dostarczamy wiedzę ekspercką, mamy świetny kontakt z producentami – to dla nas osiągalny cel”. 

“Zmierzamy w dobrym kierunku i mamy na to dużą szansę” - mówi dalej. A jednocześnie podkreśla, że możemy brać udział w tworzeniu racjonalnej gospodarki energetycznej i dostarczaniu prosumentom rozwiązań, które pozwalają obniżyć rachunki za energię. “To sytuacja win-win. A my mamy wszystkie środki, żeby osiągnąć nasze cele.” 

Co lubisz robić po pracy? 

“Kocham góry. Każde wolne popołudnie czy weekend spędzam w Alpach. Latem wędruję po szlakach, zimą jeżdżę na nartach” - opowiada. 

Oprócz tego, Marzena chętnie podróżuje - im dalej, tym lepiej. Praktykuje też jogę, chodzi na basen i strzelnicę sportową. “Jestem człowiekiem o wielu pasjach. Nie ograniczam się i chętnie próbuję nowego”.

To może Cię zainteresować
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
    Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.
    Pliki cookie @ Memodo są po ty, by uczynić Twoją wizytę w sklepie internetowym Memodo jeszcze bardziej wyjątkową.

    Informacje o plikach cookie