• Szukaj
  • Powiadomienia
  • Ulubione
  • Moje konto
  • Koszyk

10 lat Memodo!

10 lat Memodo
Wiedza o fotowoltaice
Zaktualizowane 13. lipca 2023
3 min. czas czytania
Marta Sawicka
Marta Sawicka

Minęło 10 lat od momentu, gdy Enrico Brandmeier, Daniel Schmitt i Tobias Wenleder wpadli na pomysł założenia wspólnej firmy. Nikt wówczas nie przypuszczał, że Memodo stanie się jedną z największych hurtowni fotowoltaicznych w Europie. Tworzymy przyszłość OZE – to fakt! Ale nie udałoby się to bez naszych Partnerów, bez Was…

Memodo - historia sukcesu

Od momentu swojego powstania w 2013 roku Memodo przebyło długą drogę, stając się jednym z wiodących graczy na rynku energii odnawialnej w Europie. Już w 2015 roku firma otworzyła swój pierwszy sklep internetowy, umożliwiając klientom wygodne i łatwe zakupy online.

Kolejny przełomowy moment nadszedł w 2016 roku, gdy Memodo stało się pierwszym dystrybutorem TESLA Powerwall w Unii Europejskiej. To partnerstwo umożliwiło klientom Memodo dostęp do innowacyjnych rozwiązań w zakresie magazynowania energii.

W 2019 roku Memodo dołączyło do Grupy GC, co wzmocniło pozycję firmy na rynku i umożliwiło dalszy rozwój. Kolejne lata przyniosły dalsze kamienie milowe. W 2021 roku Memodo podjęło decyzję o wejściu na międzynarodowe rynki, w tym otworzyło polski sklep internetowy.

Partnerstwo, różnorodność i innowacyjność

Rozwijając się w ciągu ostatnich dziesięciu lat, Memodo nawiązało współpracę z ponad 60 producentami - renomowanymi markami, które od lat działają na rynkach PV na całym świecie. Dzięki szerokiemu portfolio jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom zarówno klientów prywatnych, jak i dostarczać wysokiej jakości komponenty do projektów komercyjnych i przemysłowych.

W naszej ofercie znajdują się nie tylko moduły fotowoltaiczne, magazyny energii i falowniki, ale również konstrukcje montażowe, pompy ciepła czy ładowarki samochodowe. Łączymy różne sektory, tym samym możesz uzyskać pełen zakres rozwiązań od jednego dystrybutora.

Ponadto, dzięki naszej silnej pozycji w branży PV, mamy możliwość nawiązywania nowych interesujących współprac. Dobrym przykładem jest niedawno podpisana umowa ramowa z firmą AIKO Solar, producentem modułów fotowoltaicznych o rekordowej sprawności. Możemy również pochwalić się bardzo szeroką ofertą rozwiązań z zakresu magazynowania energii w sektorze komercyjnym.

Energy:Experts - darmowa wiedza w jednym miejscu

W Memodo nie tylko dostarczamy wysokiej jakości produkty, ale również jesteśmy ekspertami w dziedzinie energii odnawialnej. Dlatego stworzyliśmy Akademię Memodo, która regularnie organizuje darmowe szkolenia dla naszych klientów w różnych krajach. Dla naszych polskich klientów, organizujemy regularnie cykl webinarów dotyczących systemów magazynowania energii. Nasze szkolenia to wyjątkowa dawka technicznej wiedzy, którą przekazują bezpośrednio producenci i eksperci.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi inicjatywami, szkoleniami i wydarzeniami, wystarczy śledzić nasz newsletter.

Memodo w Polsce: wsparcie & dobra zabawa

Memodo to przede wszystkim zespół niesamowitych ludzi, którzy są zawsze gotowi pomóc i wspierać swoją ekspercką wiedzą. Naszym celem jest tworzenie długotrwałych relacji, które przyniosą korzyści wszystkim.

Jesteśmy dumni ze swojej nieszablonowości i kreatywności, która odróżnia nas od innych. Jeśli pragniesz rozwijać się w branży fotowoltaicznej, dostarczać sprawdzone rozwiązania swoim klientom, a jednocześnie chcesz się dobrze bawić, na przykład przy zimnym bawarskim piwie… trafiłeś we właściwe miejsce. Już niedługo będziemy mieli jeszcze więcej okazji do spotkań w różnych regionach Polski. Stay turned!

Tymczasem, aby zobaczyć, jak dobrze bawimy się w Memodo, wstawiamy kilka zdjęć z naszego ostatniego wyjazdu integracyjnego, który odbył się w malowniczych austriackich Alpach.

To może Cię zainteresować
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
    Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.
    Pliki cookie @ Memodo są po ty, by uczynić Twoją wizytę w sklepie internetowym Memodo jeszcze bardziej wyjątkową.

    Informacje o plikach cookie