
Magazyny energii do fotowoltaiki
Magazyn energii do fotowoltaiki to urządzenie, dzięki któremu można stworzyć instalację typu off-grid. Pozwala ona przechowywać wyprodukowane nadwyżki energii i wykorzystać je w okresie, gdy produkcja jest zmniejszona - bez konieczności oddawania ich do sieci!
To także prosty sposób na oszczędności, niezależnie od sposobu rozliczenia. Jeśli instalacja została podłączona do 31 marca 2022 roku, inwestor może odebrać jedynie 80% oddanych nadwyżek. Z kolei w nowym systemie ma miejsce sprzedać nadwyżek i kupno potrzebnej energii, co również nie redukuje rachunków za prąd do zera. Magazyn energii do fotowoltaiki pozwala całkiem uniezależnić się od sieci.
Jak wybrać magazyn energii do fotowoltaiki?
Aby magazyn energii spełniał swoją funkcję, musi być dopasowany do zapotrzebowania energetycznego budynku, na którym znajduje się instalacja. Dlatego dobierając konkretny model, należy wziąć pod uwagę:
- łączną moc wszystkich znajdujących się w nim urządzeń zasilanych prądem,
- moc akumulatora - im jest większa, tym więcej urządzeń zasili; nie powinna być zbyt mała, ale także zbyt duża w stosunku do łącznej mocy urządzeń,
- okres, na jaki inwestor chce się zabezpieczyć przed brakiem produkcji - noc, kilka pochmurnych dni, sezon długich nocy, etc.; na tej podstawie dopasowuje się pojemność akumulatora,
- pojemność - Memodo znajdziesz zarówno przydomowe magazyny energii o mniejszych lub większych pojemnościach, a także magazyny komercyjne, przeznaczone do większych projektów. Oferujemy modele o pojemnościach od 3,4 aż do 25,6 kWh,
- modułową konstrukcję - zapotrzebowanie energetyczne domu lub firmy może ulegać zmianie z biegiem czasu. Możliwość poszerzenia pojemności magazynu energii o dodatkowe moduły pozwoli zgromadzić więcej prądu i zasilić całe wyposażenie na dotychczasowym poziomie.
Magazyny energii do fotowoltaiki z kompatybilnymi falownikami
Niezbędnym elementem instalacji PV z magazynem energii jest odpowiednio dopasowany falownik. Najbardziej opłacalne są modele hybrydowe, mogące pełnić funkcję inteligentnej “ładowarki” akumulatorów. Eliminują konieczność zakupu dodatkowego falownika akumulatorowego.
Wybierając takie urządzenie należy jednak zwrócić uwagę na to, czy będzie ono kompatybilne z magazynem energii. W Memodo masz możliwość zakupu dopasowanych do siebie urządzeń, co zapewnia nie tylko oszczędność czasu i środków, ale i stanowi gwarancję bezproblemowej instalacji i doskonałego funkcjonowania całego układu już od pierwszego uruchomienia.
Magazyny energii od Memodo - korzyści dla Ciebie i Twoich klientów
W naszej ofercie znajdziesz magazyny energii do fotowoltaiki cieszące się uznaniem instalatorów i inwestorów na całym świecie. To produkty renomowanych marek, takich jak:
Wybierając je sięgasz po najwyższą jakość, gwarantującą trwałość i doskonałe funkcjonowanie całej instalacji, a co za tym idzie - zadowolenie klientów.
Co jeszcze zyskają Twoi klienci?
- możliwość zatrzymania całej energii - posiadacz instalacji z magazynem energii nie musi już oddawać lub sprzedawać wyprodukowanego prądu. Może bez problemu korzystać z nadwyżek! Z nami możesz oferować swoim klientom możliwość magazynowania dużych ilości energii - wszystko dzięki łączeniu magazynów.
- niezależność - magazyn energii do fotowoltaiki to zabezpieczenie przed anomaliami pogody i będącymi ich skutkiem przerwami w dostawie prądu,
- oszczędności - możliwość gromadzenia wyprodukowanej energii chroni przed nagłymi zmianami cen prądu z sieci, które mogą być niekorzystne dla osób rozliczających się w systemie sprzedaży i kupna nadwyżek.
Dzięki magazynom energii możliwe jest także korzystanie z własnego prądu (oraz jego produkcja), gdy lokalna sieć zostanie przeciążona. To coraz częstszy problem, pojawiający się w sytuacjach, w których warunki sprzyjają dużej produkcji energii. Jeśli w okolicy znajduje się dużo instalacji oddających ją do sieci, napięcie może wzrosnąć do wartości, przy których systemy bezpieczeństwa będą je odłączać. Posiadacze własnych magazynów energii nie muszą się o to martwić; mogą mieć własny prąd w każdych warunkach, niezależnie od stanu infrastruktury.