Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Falowniki FoxESS

Nie znaleziono wyników filtrowania!
NOWOŚĆ
Fox ESS H3 5.0 E
Fox ESS H3 5.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3-5.0-E Nr art.: 10712
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 5 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

Fox ESS H3 6.0 E
Fox ESS H3 6.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3-6.0-E Nr art.: 10713
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 6 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

Fox ESS H3 8.0 E
Fox ESS H3 8.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3-8.0-E Nr art.: 10709
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 8 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

Fox ESS H3 10.0 E
Fox ESS H3 10.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3 10.0 E Nr art.: 10710
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 10 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

Fox ESS H3 12.0 E
Fox ESS H3 12.0 E Producent: Fox ESS Rodzaj produktu H3 12.0 E Nr art.: 10711
Faza: 3
MPP-Tracker: 2
AC - moc: 12 kW
Napięcia: 160-950 Wolt
Gwarancja: 10 lat
Komunikacja: 2x RS485, USB

Falowniki FoxESS

FoxESS jest stosunkowo młodą firmą, od 2019 roku działającą na rynku europejskim, a od trzech lat funkcjonującym w Polsce. Powstała jako spółka-córka grupy Tsinghan Group, cieszącej się rocznym obrotem w wysokości 55 miliardów w 2022 roku oraz produkującej ogniwa bateryjne i posiadającej własny łańcuch dostaw. Tym co wyróżnia korporację, to właśnie pełna kontrola nad komponentami – od wydobycia, ponieważ posiada złoża niklu i innych surowców, po produkcję własnych ogniw i systemów magazynowania. Takie podejście minimalizuje koszty produkcji falowników FoxESS i pozwala oferować produkt wysokiej jakości w niższej cenie, a także gwarantować pełne wsparcie posprzedażowe.

Co warto wspomnieć o Tsinghan Group, to że firma pozostaje numerem jeden w zakresie produkcji stali nierdzewnej, a także zajmuje czwarte miejsce na świecie w zakresie produkcji litu. W ostatnim czasie korporacja postawiła na nowe fabryki, również produkujące falowniki FoxESS. Obecnie FoxESS zatrudnia 2000 pracowników, z czego 59% to dział produkcji, a 12% to dział R&D pracujący nad nowymi rozwiązaniami. Większość komponentów powstaje w Wuhan i Wenzhou, z czego druga z tych fabryk jest największą fabryką inwerterów w Azji. Oprócz oddziału w Polsce, FoxESS posiada swoje placówki również w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, we Włoszech, w Australii Południowej, Afryce, Stanach Zjednoczonych i Indiach.

W kontekście polskiego wsparcia po zakupie falowników FoxESS, polski oddział znajduje się w Gliwicach na terenie Technoparku Śląskiej Politechniki, gdzie inżynierowie zajmują się serwisowaniem, a także badaniem, programowaniem i wprowadzaniem na rynek magazynów energii, falowników FoxESS i ładowarek. Tam też prowadzone są szkolenia stacjonarne dla instalatorów. Co warto podkreślić, serwis falowników FoxESS odbywa się w kraju, co przyśpiesza proces wymiany.

Osobom potrzebującej pomocy technicznej, FoxESS oferuje również infolinię techniczną czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.

Co wyróżnia falowniki FoxESS?

Jedną z unikalnych cech falowników FoxESS jest konstrukcja wykorzystujące innowacyjny radiator i żebra chłodzące, zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalny kontakt z elementami oddającymi ciepło. Efekt tego typu uzyskano poprzez zintegrowanie przetwornicy z obudową. Łącznie powiększa to powierzchnię odprowadzania ciepła, uzyskując wyniki większe nawet o 30% w porównaniu do innych marek w zakresie transferu ciepła.

Inne technologiczne rozwiązania w falownikach FoxESS związane są z wyposażeniem urządzeń w kondensatory elektrolityczne największego na świecie producenta tych urządzeń, NIPPON-CHEMI-CON. Zastosowanie dużej ich ilości przekłada się w tym wypadku na wydłużenie żywotności przetwornicy.

Falowniki FoxESS z serii H3

Charakteryzują się szerokim zakresem pracy trackera od 160 do 950 wolt oraz zakresem mocy 5 – 12 kW. Mogą pracować jako klasyczne falowniki ongridowe, z czego w tym wypadku nie podłączamy do nich systemu bateryjnego, ale również jako klasyczne falowniki hybrydowe współpracujące z siecią zewnętrzną AC. Mogą również funkcjonować w pełnym offgridzie.

Jedną z istotnych cech tej serii jest bardzo wygodny system zarządzania falownikiem – po uruchomieniu urządzenia wybieramy polską normę i od razu ustawiamy datę i czas. Standardowe hasło do ustawień to 0000. W tym samym panelu wybieramy również tryb pracy, który odpowiada za zarządzanie energią w budynku – work mode ustawiamy w mode select, gdzie mamy do wyboru tryb self use, w którym pirorytetem są odbiorniki domowe, a reszta energii jest przechowywana w bateriach i dopiero nadwyżki pracują do sieci elektrycznej. W trybie feed-in first bateria jest przesunięta na trzecie miejsce, dopiero po przekroczeniu określonego progu energii oddanej do sieci. Ostatni tryb to backup, zgodnie z którym energia nie jest wykorzystywana na pokrycie autokonsumpcji i aktywuje się dopiero w przypadku przejścia w tryb offgridowy.

W ustawieniach charge time możemy także wybrać w jakich godzinach falownik powinien ładować magazyny energii. W ustawieniach, w pozycji battery, ustawiamy również maksymalny prąd ładowania, gdzie domyślny pozostaje na poziomie 26 A, maksymalny prąd rozładowania, minimalny poziom naładowania oraz maksymalny poziom naładowania baterii.

Warto podkreślić, że wszystkie przedstawione funkcje dostępne są zarówno z poziomu wyświetlacza, jak i aplikacji, co umożliwia zdalne zarządzanie. Z uwzględnieniem wszystkich cech, jest to falownik dobrze komponujący się z dzisiejszymi trendami rynkowymi – jako urządzenie jednocześnie wspierające autokonsumpcję oraz zapewniające dostęp do energii elektrycznej w przypadku awarii.

Instalacja falowników FoxESS z serii H3

W pierwszej kolejności od strony DC podłączamy moduły oraz system bateryjny. Główne zasilanie AC i rezerwowe możemy podłączyć przez specjalny układ przełączający. W przypadku pracy urządzenie podtrzymuje łączność z siecią, natomiast podczas awarii falownik może się przełącyć na system magazynowania energii.

Ostatnio oglądane