Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Magazyny energii SMA

Nie znaleziono wyników filtrowania!
Magazyn energii SMA 3,28 kWh
Magazyn energii SMA 3,28 kWh Producent: SMA Nr art.: 10333
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 3,28 kWh
Cykle: 8.000
Gwarancja: 10 Jahre*

Magazyn energii SMA 6,56 kWh
Magazyn energii SMA 6,56 kWh Producent: SMA Nr art.: 10522
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 6,56 kWh
Cykle: 8.000
Gwarancja: 10 Jahre*

Magazyn energii SMA 9,8 kWh
Magazyn energii SMA 9,8 kWh Producent: SMA Nr art.: 10523
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 9,8 kWh
Cykle: 8.000
Gwarancja: 10 Jahre*

Magazyn energii SMA 13,1 kWh
Magazyn energii SMA 13,1 kWh Producent: SMA Nr art.: 10524
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 13,1 kWh
Cykle: 8.000
Gwarancja: 10 Jahre*

Magazyn energii SMA 16,4 kWh
Magazyn energii SMA 16,4 kWh Producent: SMA Nr art.: 10525
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 16,4 kWh
Cykle: 8.000
Gwarancja: 10 Jahre*

Magazyny energii SMA – innowacja w efektywnym zarządzaniu energią

SMA (Systems, Mess- und Anlagentechnik) jest jednym ze światowych liderów w zakresie pionierskich technologii fotowoltaicznych i energetycznych. Jako wiodący producent oferuje szereg produktów, w tym zaawansowane magazyny energii SMA, które umożliwiają gromadzenie i wykorzystywanie energii odnawialnej w możliwie optymalny sposób, co przekłada się na obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności użytkowania energii. Warto przy tym podkreślić, że magazyny energii od SMA zapewniają sprawdzone rozwiązania zarówno do zastosowań przydomowych, jak i komercyjnych.

Będąc jednym z pionierów w zakresie magazynowania energii, SMA stale inwestuje w rozwój technologii, dążąc do wprowadzenia nowoczesnych produktów, które charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością, ale również są przyjazne dla środowiska i odgrywają ważną rolę w transformacji sektora energetycznego.

Nowe magazyny energii SMA

Magazyny energii SMA to zaawansowane systemy, które umożliwiają okresowe gromadzenie energii elektrycznej celem późniejszego ich wykorzystania. Jednym z najnowszych rozwiązań od tego producenta jest SMA Home Storage, gdzie każdy moduł akumulatorowy posiada własny system BMS, co pozwala na łatwą rozbudowę i zwiększenie pojemności nawet dwa lata po uruchomieniu. Dużą zaletą jest tutaj także możliwość montażu zarówno na ziemi, jak i na podłodze, a także kompatybilność z SMA Sunny Tripower Smart Energy i SMA Sunny Boy Smart Energy.

Wygodę instalacji magazynów energii SMA zapewnia technologia plug&play i aplikacja 360°, a warte uwzględnienia zalety to między innymi dziesięcioletnia gwarancja (8000 cykli) i elastyczność projektowa wynikająca z pojemności netto 3,28-16,4 kWh.

Zalety magazynów energii SMA

1. Optymalne zarządzanie energią.

Magazyny energii SMA umożliwiają efektywne zarządzanie produkcją i zużyciem energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędności gospodarstwa domowego i optymalniejsze wykorzystanie instalacji PV.

2. Redukcja kosztów.

Poprzez dołączenie magazynu energii SMA do istniejącego systemu PV możemy uniknąć konieczności oddania energii do sieci po niekorzystnych cenach. Wygodna skalowalność i długa żywotność baterii pozwalają maksymalizować autokonsumpcję, a tym samym zwiększać stopę zwrotu z inwestycji. 

3. Elastyczność projektowa

W przypadku zastosowania systemu SMA Home Storage, nie musimy martwić się o konieczność wymiany wielu elementów gdy zwiększą się potrzeby gospodarstwa domowego. Dzięki BMS przy każdym module magazynu energii SMA możemy rozbudować system nawet po dwóch latach od montażu.

4. Niezawodność

Jako jeden z wiodących producentów rozwiązań w dziedzinie fotowoltaiki i energetyki, SMA oferuje rozwiązania charakteryzujące się niską awaryjnością. W efekcie magazyny energii SMA cieszą się opinią urządzeń niezawodnych i sprawdzonych. 

5. Kompatybilność

W portfolio SMA znajdziemy również zaawansowane systemy monitoringu i sterowania, które umożliwiają użytkownikom śledzenie i zarządzanie produkowaną energią. Magazyny energii SMA są kompatybilne z innymi rozwiązaniami, takimi jak na przykład Sunny Tripower Smart Energy.

Rodzaje magazynów energii SMA

1. Przydomowe magazyny energii.

Ze względu na skalowalność magazynów energii SMA, możemy zastosować je zarówno w przypadku większych gospodarstw domowych, jak i w przypadkach o niższym zużyciu energii elektrycznej. W obu przypadkach pozwolą one na samodzielne zarządzenie energią, redukcję rachunków za prąd oraz optymalne wykorzystanie energii z OZE.

2. Komercyjne magazyny energii.
Wysokonapięciowe magazyny energii SMA pozwalające na optymalizację autokonsumpcji i peak-shaving, cechujące się dużym stopniem skalowalności i zdolne przełożyć się na rzeczywiste oszczędności dla firmy. W zakresie rozwiązań przemysłowych i komercyjnych firma SMA jest jednym z wiodących europejskich producentów. 

3. Przemysłowe magazyny energii.

Portfolio producenta przewiduje również zastosowania dla dużych instalacji energetycznych, zakładów przemysłowych i centrów logistycznych. Wykorzystuje się do tego większe i odpowiednio zabezpieczone magazyny energii SMA.

Dlaczego warto wybrać magazyny energii SMA?

Jako sprawdzony niemiecki producent, firma SMA cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Podstawowe powody, dla których warto rozważyć ich produkty w swoim portfolio, to między innymi: 

1. Łatwość instalacji.

Seria Home Storage to magazyny energii SMA, które bez trudu zamontujemy poprzez plug&play i wykorzystanie aplikacji 360°.

2. Nowoczesność technologii i skalowalność

Magazyny energii SMA oferują wysoką jakość i niezawodność, co znajduje odzwierciedlenie w gwarancji oferowanej przez producenta i przekłada się na długotrwałe korzyści dla użytkowników.

3. Wsparcie techniczne 

Jako niemiecki producent, firma oferuje kompleksowe wsparcie techniczne i prowadzi szkolenia dla instalatorów, które ułatwiają integrację i obsługę magazynów energii SMA. Pomoc można uzyskać zarówno poprzez infolinię serwisową jak i rejestrację w SMA Online Service Center.

Ostatnio oglądane