Mój Prąd 6.0 - bezpłatne szkolenia z SolarEdgre, Sungrow i SMA. Sprawdź, jak uzyskać nawet 28 000 zł dofinansowania! Zapisz się!
Mój Prąd 6.0 - bezpłatne szkolenia z SolarEdgre, Sungrow i SMA. Zapisz się!
Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Panele fotowoltaiczne

Nie znaleziono wyników filtrowania!
Aiko Black Hole podwójne szkło AIKO-A445-MAH54Db
Aiko Black Hole podwójne szkło AIKO-A445-MAH54Db Producent: AIKO Solar Rodzaj produktu AIKO-A445-MAH54Db Nr art.: 10461
Moc: 445 Wat
Technologia: xBC
Rozmiar: 1722 × 1134 × 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Czarna

Ostatnie sztuki
Jolywood 390 W bifacjalny szkło- szkło
Jolywood 390 W bifacjalny szkło- szkło Producent: Jolywood Rodzaj produktu JW-HD120N-390W Nr art.: 7436
Moc: 390 Wat
Technologia: TOPCon
Rozmiar: 1756 x 1039 x 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Transparentny/biały szrafowany

Jolywood 410 W bifacjalny szkło-szkło, czarny
Jolywood 410 W bifacjalny szkło-szkło, czarny Producent: Jolywood Rodzaj produktu JW-HD108N-410W Nr art.: 9387
Moc: 410 Wat
Technologia: TOPCon
Rozmiar: 1722 x 1134 x 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Transparentna
Jolywood 420 W bifacialny szkło-szkło
Jolywood 420 W bifacialny szkło-szkło Producent: Jolywood Rodzaj produktu JW-HD108N-420W Nr art.: 9500
Moc: 420 Wat
Technologia: TOPCon
Rozmiar: 1722 x 1134 x 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Transparentny/biały szrafowany
Ostatnie sztuki
Jolywood 425 W bifacjalne szkło/szkło
Jolywood 425 W bifacjalne szkło/szkło Producent: Jolywood Rodzaj produktu JW-HD108N-425W Nr art.: 10178
Moc: 425 Wat
Technologia: TOPCon
Rozmiar: 1722 x 1134 x 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Transparentny/biały szrafowany

Jolywood 430 W bifacjanlny szkło/szkło, czarny
Jolywood 430 W bifacjanlny szkło/szkło, czarny Producent: Jolywood Rodzaj produktu JW-HD108N-430W Nr art.: 10965
Moc: 430 Wat
Technologia: TOPCon
Rozmiar: 1722 x 1134 x 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Transparentna
% Sale
LONGi Hi-MO X Explorer LR5-54HTH-435M czarna rama
LONGi Hi-MO X Explorer LR5-54HTH-435M czarna rama Producent: Longi Rodzaj produktu LR5-54HTH-435M Nr art.: 10662
Moc: 435 Wat
Technologia: xBC
Rozmiar: 1722 x 1134 x 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Biała

Ostatnie sztuki
EGing 395W, EG-M54-HLV, czarny
EGing 395W, EG-M54-HLV, czarny Producent: EGing Rodzaj produktu EG-M54-HLV 395 W Nr art.: 7314
Moc: 395 Wat
Technologia: PERC
Rozmiar: 1722 x 1134 x 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Czarna

Ostatnie sztuki
EGing 400W, EG-M54-HLV
EGing 400W, EG-M54-HLV Producent: EGing Rodzaj produktu EG-M54-HLV Nr art.: 6760
Moc: 400 Wat
Technologia: PERC
Rozmiar: 1722 x 1134 x 30 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Biała

Ostatnie sztuki
EGing 540W, EG-540M72-HLV, Kontener
EGing 540W, EG-540M72-HLV, Kontener Producent: EGing Rodzaj produktu EG-540M72-HLV Nr art.: 8048
Moc: 540 Wat
Technologia: PERC
Rozmiar: 2278 x 1134 x 35 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Biała

Wyprzedane
Meyer Burger 385 W
Meyer Burger 385 W Producent: Meyer Burger Nr art.: 6373
Moc: 385 Wat
Technologia: HJT
Rozmiar: 1767 x 1041 x 35 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Biała

Ostatnie sztuki
Meyer Burger 385 W, black
Meyer Burger 385 W, black Producent: Meyer Burger Nr art.: 6507
Moc: 385 Wat
Technologia: HJT
Rozmiar: 1767 x 1041 x 35 mm
Kolor ramy: Czarna
Backsheet: Czarna
1 2

solarmodule

Panel fotowoltaiczny: podstawowa każdej instalacji PV

Panel fotowoltaiczny to nic innego jak moduł PV, który tak często możemy zobaczyć na dachach domów jednorodzinnych, większych budynków czy na gruntach rolnych. Jest on niezwykle istotnym elementem instalacji fotowoltaicznej, ponieważ to właśnie dzięki niemu możemy produkować energię elektryczną. Dlatego tak ważne jest, aby już na tym etapie zdecydować się na produkt wysokiej jakości, który posłuży nam przez długi czas.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

W dużym uproszczeniu, ich rolą jest przekształcanie energii słonecznej na elektryczność. Proces ten opiera się na zjawisku znanym jako efekt fotowoltaicznym, wykorzystywanym już od przeszło stulecia. Kiedy fotony z promieniowania słonecznego uderzają panele fotowoltaiczne, wybijają elektrony z atomów w materiale półprzewodnikowym, co generuje prąd elektryczny.

Podstawowym materiałem wykorzystywanym do produkcji paneli fotowoltaicznych jest krzem. Poszczególne panele fotowoltaiczne składają się z wielu komórek fotowoltaicznych, połączonych ze sobą w układzie szeregowym i równoległym. Dzięki temu zapewniają one odpowiednią moc i napięcie, aby zasilać domy, przedsiębiorstwa lub całe elektrownie słoneczne.

Panel fotowoltaiczny: nowoczesna technologia

Fotowoltaika stale zyskuje na popularności, co ma wpływ na dynamiczny rozwój tej branży. Dostępny na rynku tradycyjny panel fotowoltaiczny charakteryzuje się wysoką żywotnością, jednak specjaliści nadal nieustannie pracują nad doskonaleniem nowych rozwiązań, dzięki którym wydajność paneli fotowoltaicznych może się jeszcze zwiększyć. Spośród nich warto wymienić zjawisko efektu fleksofotowoltaicznego, które na skutek deformacji kryształów półprzewodnika umożliwia utworzenie z nich ogniw fotowoltaicznych. Inną możliwością na wzrost efektywności fotowoltaiki jest proces chemiczny o nazwie rozszczepienie singletowe. Oznacza to, że padający na ogniwo pojedynczy foton wzbudza dwa elektrony zamiast jednego.

Panele fotowoltaiczne w instalacjach przydomowych

Korzystanie z paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych przekłada się na szereg korzyści. Przede wszystkim, panele fotowoltaiczne pozwalają na produkcję własnej energii elektrycznej, co oznacza mniejsze rachunki za prąd. W przypadku nadprodukcji energii można ją sprzedać z powrotem do sieci elektroenergetycznej, co przekłada się na dodatkowe zyski. Obecnie jeszcze opłacalniejszym rozwiązaniem jest uzupełnianie instalacji o magazyny energii, celem zwiększenia autokonsumpcji. W takim wypadku nadprogramowa, niewykorzystana energia, przechowywana jest celem późniejszego zużycia.

Inną, niezwiązaną z zyskiem prosumentów, ale globalnie istotną funkcją paneli fotowoltaicznych, jest ich przyjazność dla środowiska. Nie generują żadnych szkodliwych emocji gazów cieplarnianych ani innych zanieczyszczeń. To metoda na redukcję śladu węglowego i ważny element globalnej transformacji energetycznej.

Ważnym aspektem z punktu widzenia inwestora jest również fakt, iż posiadanie paneli fotowoltaicznych zwiększa wartość nieruchomości. Dla wielu potencjalnych nabywców jest to atrakcyjny aspekt, który może ułatwić sprzedaż nieruchomości w przyszłości.

Korzyści z wykorzystywania paneli fotowoltaicznych

Nie bez powodu przeznaczenie środków na instalację PV nazywamy “inwestycją”. Jednorazowo może być to kosztowne przedsięwzięcie, ale z czasem zwraca się ono wielokrotnie. Ważną rolę odgrywają tu również państwowe i unijne dofinansowania, mające na celu zwiększenie udziału energii z OZE w globalnym miksie energetycznym i zmniejszenie emisji CO2.

1. Oszczędność w rachunkach za prąd

Ceny za energię elektryczną stopniowo wzrastają. Nie ma na razie informacji, aby ta tendencja miała się zmienić. Korzystanie z paneli fotowoltaicznych uniezależnia prosumenta od sieci energetycznej, ponieważ może produkować i nawet przechowywać energię na użytek własny.

2. Bezpieczeństwo

W miejscach, gdzie awarie sieci energetycznej występują często, na przykład ze względu na stan infrastruktury lub warunki pogodowe, stworzenie instalacji łączącej panele fotowoltaiczne z magazynem energii zapewnia bezpieczeństwo energetyczne. W zależności od potrzeb, można skonstruować system, w którym określeni odbiorcy będą stale zaopatrywani w energię, lub zapewnić sobie pełne zasilanie rezerwowe.

3. Zwiększenie wartości nieruchomości

Inteligentne domy, wyposażone we własny system zarządzania energią, są coraz popularniejsze na rynku i cenione wśród potencjalnych nabywców. Panele fotowoltaiczne to kluczowy element systemu smart home, stanowiący stabilne i sprawdzone źródło energii.

4. Przychody z nadwyżki energii

Choć w kontekście net-billingu wielokrotnie pojawiały się wątpliwości, oddawanie do sieci energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne wciąż może być opłacalne. Najbardziej ekonomiczne jest to jednak wtedy, kiedy nie odbywa się w godzinach szczytowych, kiedy cena za energię jest najniższa.

Ekologia a panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne są niezbędnym elementem skutecznej transformacji energetycznej i dekarbonizacji. Niosą za sobą szereg korzyści związanych z ekologią.

1. Redukcja emisji CO2

Korzystanie z energii słonecznej nie generuje dwutlenku węgla ani innych gazów cieplarnianych. Produkcja energii elektrycznej za pomocą paneli fotowoltaicznych przyczynia się do redukcji efektu cieplarnianego i zmniejszenia jego wpływu na zmiany klimatyczne.

2. Oszczędność zasobów naturalnych

Zwiększenie podaży czystej energii elektrycznej pomaga oszczędzać zasoby naturalne, takie jak węgiel, gaz ziemni i ropa naftowa. Dzięki temu zmniejsza się na nie popyt i ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne. Prowadzi to również do uniezależnienia od niektórych dostawców.

3. Wieloletnia trwałość

Producenci paneli fotowoltaicznych dają gwarancje na ich sprawność nawet do trzydziestu lat, co oznacza, że mogą generować energię przez długi czas bez konieczności zmian czy napraw. To przekłada się na mniejszą ilość odpadów elektronicznych.

Wysokiej jakości panel fotowoltaiczny

Posiadamy panele fotowoltaiczne renomowanych firm, które od wielu lat obecne są na rynku. Wykonane z najwyższej klasy materiałów służą przez lata i odznaczają się niską awaryjnością, jednak ze względu na wielolet ni zwrot takiej inwestycji — zawsze warto zwrócić szczególną uwagę na długość oferowanych przez producentów gwarancji. Jej długość różni się oczywiście w zależności od modelu i marki, jednak obecnym standardem jest okres około 10 lat na działanie paneli i 25 na ich wydajność.

Jak wybrać najlepsze panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne powinny zostać dobrane do konkretnych potrzeb, dlatego taka inwestycja powinna zostać odpowiednio przemyślana — nie tylko pod kątem wielkości, ale również przestrzeni. Moduły fotowoltaiczne sklepu Memodo są na tyle różnorodne, że sprawdzą się w każdych warunkach: od intensywnych opadów atmosferycznych, przez słabo oświetlone przestrzenie, aż po skuteczne działanie w różnych temperaturach.

Aby wybrać najlepsze panele fotowoltaiczne, odpowiednio dostosowane do otoczenia, najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który pomoże stworzyć optymalny projekt.

Aspekty, na których powinieneś skoncentrować się w pierwszej kolejności, to przede wszystkim wydajność, cena, moc i gwarancja panelu.

Technologie paneli fotowoltaicznych

Producenci nieustannie pracują nad rozwijaniem paneli fotowoltaicznych, aby zapewnić jak najwydajniejsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązania. Obecnie na rynku możemy spotkać kilka najpopularniejszych rozwiązań, w tym:

1. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne

Charakteryzują się wysoką wydajnością i trwałością. Są wykonane z pojedynczych kryształów krzemu, co sprawia, że bardzo efektywnie przekształcają światło słoneczne na energię elektryczną. Mogą być kosztowniejsze niż inne rodzaje paneli.

2. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne

Z reguły są mniej kosztowne od monokrystalicznych, mogą też cechować się niższą wydajnością, choć wciąż są bardzo efektywne. Wykonuje je się z wielu kryształów krzemu.

3. Amorficzne panele fotowoltaiczne

Panele amorficzne są standardowo cienkie, lekkie i tańsze w produkcji od krystalicznych. Cechują się większą elastycznością i mogą być dostosowane na różnych powierzchniach, co czyni je dobrym rozwiązaniem dla zastosowań komercyjnych i rezydencjalnych.

4. Panele bifacjalne

Charakteryzują się zdolnością do zbierania energii zarówno z przodu, jak i z tyłu panelu. W efekcie są bardziej wydajne, szczególnie w warunkach odbicia światła, takich jak na śniegu lub na wodzie.

Panele fotowoltaiczne oferowane przez sklep Memodo

Panele fotowoltaiczne różnią się od siebie w wielu kwestiach. Pierwszą z nich jest wygląd. Dysponujemy klasycznymi modelami, które posiadają srebrną ramę i biały backsheet. Inną opcją są te w czarnej stylistyce – all black lub black. Sklep Memodo posiada zarówno panele monokrystaliczne, polikrystaliczne, jak i takie z bezpośrednio zintegrowanym optymalizatorem mocy firmy SolarEdge. W naszej ofercie znajdują się moduły o różnej mocy i charakterystyce, dzięki czemu istnieje możliwość stworzenia instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta.

Ostatnio oglądane