Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Magazyny energii FoxESS

Nie znaleziono wyników filtrowania!
Fox ESS ECS2900 - moduł akumulatora
Fox ESS ECS2900 - moduł akumulatora Producent: Fox ESS Nr art.: 10908
Typ baterii: Wysokonapięciowy lit
Pojemność netto: 2,88 kWh
Gwarancja: 10 lat

% Sale
Fox ESS ECS2900 -  H3 8,64 kWh
Fox ESS ECS2900 - H3 8,64 kWh Producent: Fox ESS Nr art.: 10916
Typ baterii: Wysokonapięciowy fosforan litowo-żelazowy
Pojemność netto: 8,64 kWh
Gwarancja: 10 lat

% Sale
Fox ESS ECS2900 - H4 11,52 kWh
Fox ESS ECS2900 - H4 11,52 kWh Producent: Fox ESS Nr art.: 10926
Typ baterii: Wysokonapięciowy fosforan litowo-żelazowy
Pojemność netto: 11,52 kWh
Gwarancja: 10 lat

% Sale
Fox ESS ECS2900 - H5 14,4 kWh
Fox ESS ECS2900 - H5 14,4 kWh Producent: Fox ESS Nr art.: 10918
Typ baterii: Wysokonapięciowy fosforan litowo-żelazowy
Pojemność netto: 14,4 kWh
Gwarancja: 10 lat

% Sale
Fox ESS ECS2900 - H6 17,28 kWh
Fox ESS ECS2900 - H6 17,28 kWh Producent: Fox ESS Nr art.: 10919
Typ baterii: Wysokonapięciowy fosforan litowo-żelazowy
Pojemność netto: 17,28 kWh
Gwarancja: 10 lat

% Sale
Fox ESS ECS2900 - H7 20,16 kWh
Fox ESS ECS2900 - H7 20,16 kWh Producent: Fox ESS Nr art.: 10920
Typ baterii: Wysokonapięciowy fosforan litowo-żelazowy
Pojemność netto: 20,16 kWh
Gwarancja: 10 lat

Magazyny energii FoxESS

FoxESS jest renomowanym producentem, specjalizującym się w kompleksowej ofercie urządzeń i rozwiązań z zakresu magazynowania energii. Działając od trzech lat na polskim rynku, firma spotkała się z uznaniem środowiska branżowego, ze względu na wysoki standard obsługi klienta i zaangażowanie we wzrost świadomości społecznej na temat opcji magazynowania energii. Portfolio firmy jest dobrze dostosowane do aktualnych realiów - magazyny energii FoxESS razem z falownikami hybrydowymi producenta tworzą kompleksowe systemy magazynowania, z kolei ładowarki AC pozwalają na uzupełnienie już istniejących instalacji.

Systemy hybrydowe producenta, których niezbędnym elementem są właśnie magazyny energii FoxESS, umiejętnie wpasowują się w rynkowe potrzeby. Z jednej strony pozwalają one na efektywniejsze wykorzystanie wyprodukowanej energii, z drugiej natomiast, pozwalają również na zabezpieczenie instalacji.

O stabilności producenta świadczy fakt, że FoxESS Polska jest częścią konglomeratu renomowanych, gdzie rolę głównego udziałowca pełni Tsingshan Group, światowy lider w produkcji stali nierdzewnej. Dążąc do ekspansji w dziedzinie transformacji energetycznej, spółka powołała do życia FoxESS, by wykorzystać swój potencjał w rozwoju, produkcji i dystrybucji rozwiązań dla branży fotowoltaicznej, w tym magazynów energii FoxESS.

Retrofit a magazyny energii FoxESS

Opracowana przez FoxESS ładowarka AC, powszechnie nazywane retrofitami, są przetwornicami DC/AC - falownikami, od klasycznych falowników PV różniącymi się tym, że zamiast modułów po stronie DC znajduje się magazyn energii.

Instalacja przebiega poprzez wpięcie jej do sieci DC. Na podstawie informacji z licznika lub przekładników urządzenie rozpoznaje jak działa instalacja i jak pracuje drugi falownik, w efekcie czego może dobrac odpowiedni tryb pracy, oddając energię z systemu lub ładując magazyny energii FoxESS. Producent rekomenduje zastosowanie obu urządzeń z jednego źródła, niemniej ładowarka współpracuje z falownikiem dowolnej firmy – komunikacja odbywa się bowiem na podstawie informacji z licznika lub przekładników. Warto wspomnieć, że retrofit od FoxESS obsługuje funkcje EMS.

Jest to rozwiązanie przewidziane dla istniejących instalacji, które inwestor chce powiększyć o magazyny energii FoxESS. Dla nowych systemów, producent przewiduje rozwiązania all-in-one z falownikiem hybrydowym przyłączonym do magazynów energii.

Magazyny energii FoxESS – seria ECS2900

Jest to magazyn energii Energy Cube FoxESS CM2900, składający się z systemu zarządzania baterią i akumulatorów, łącznie tworzący pełen system magazynowania energii.

Komponujemy go z odpowiedniego połączenia jednostki sterującej z BMS’em i modułem bateryjnym, nazywanym Master CM (w katalogu FoxESS oznaczona jest symbolem CM) oraz wybranej liczby modułów bateryjnych ECS (w katalogach FoxESS oznaczone są symbolem CS). Warto pamiętać, że w systemach łączących falownik hybrydowy H1/AC niezbędne minimum to 1 Master CM i jedna bateria ECS, z kolei falowniki hybrydowe H3/AC3 będą potrzebowały co najmniej 1 Master CM oraz 2 baterii ECS. Tak samo to wygląda również w przypadku falowników H3 pro.

W praktyce jest to bardzo kompleksowo stworzony magazyn energii FoxESS umożliwiający dostosowanie go do potrzeb energetycznych inwestora – pozwala bowiem zarówno na optymalniejsze wykorzystanie i gospodarowanie energii, ale także zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Ze względu na funkcje inteligentnego zarządzania ładowaniem i rozładowaniem bateria cieszy się dużą żywotnością i wysoką wydajnością przez długi czas.

Wysoki potencjał skalowalności, podobnie jak fakt, że głębokość rozładowania tego magazynu energii FoxESS wynosi do 90%, czynią go urządzeniem bardzo elastycznym projektowo i wygodnym w użyciu. Jako magazyn wysokonapięciowy wykonany w technologii LFP jest też bezpieczny w zastosowaniu, a także wyróżnia się wysoką sprawnością, funkcjami zdalnego monitoringu i możliwością szybkiej instalacji.

Ostatnio oglądane