Mój Prąd 6.0 - bezpłatne szkolenia z SolarEdgre, Sungrow i SMA. Sprawdź, jak uzyskać nawet 28 000 zł dofinansowania! Zapisz się!
Mój Prąd 6.0 - bezpłatne szkolenia z SolarEdgre, Sungrow i SMA. Zapisz się!
Uczciwe ceny dostawy
Więcej niż 5000 zadowolonych instalatorów
Wiedza specjalistyczna i webinary
Hotline +48 729 975 469

Pompy ciepła i elementy systemów ogrzewania

Nie znaleziono wyników filtrowania!
 ED 180 WL ecodesign pompa ciepła do ciepłej wody  użytkowej
ED 180 WL ecodesign pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej Producent: Ecodesign Rodzaj produktu ED 180 WL Nr art.: 9526
Objętość: 166 litr
Kabel grzewczy: 1,6 (max. 3,6) kW
Konsumpcja: 0,392 kW
Rozmiar: 540 x 575 x 1576 w mm (WxSxG)
Gwarancja: 5 lat

ecodesign pompa ciepła do produkcji wody użytkowej  ED 300 WT
Objętość: 258 litr
Kabel grzewczy: 1,421 (max. 3,421) kW
Konsumpcja: 0,395 kW
Rozmiar: 707 x 707 x 1768 w mm (WxSxG)
Gwarancja: 5 lat

ecoodesign pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej ED 400 WT
Objętość: 373 litr
Kabel grzewczy: 2,64 (max. 4,64) kW
Konsumpcja: 0,707 kW
Rozmiar: 707 x 707 x 1916 w mm (WxSxG)
Gwarancja: 5 lat

ecodesign pompa ciepła  ED 180 RF do ciepłej wody użytkowej na powrocie
ecodesign pompa ciepła ED 180 RF do ciepłej wody użytkowej na powrocie Producent: Ecodesign Rodzaj produktu ED 180 RF Nr art.: 6818
Objętość: 166 litr
Kabel grzewczy: 3 kW
Rozmiar: 540 x 575 x 1576 w mm (WxSxG)
Gwarancja: 5 lat

Ostatnie sztuki
LG THERMA V pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej 270 l
LG THERMA V pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej 270 l Producent: LG Air Solution Rodzaj produktu WH27S.F5 Nr art.: 8229
Objętość: 270 litr
Konsumpcja: 0,55 (mit Heizelement: 2,6) kW
Rozmiar: 580 x 582 x 2008 w mm (WxSxG)
Gwarancja: 10 lat

Pompy ciepła

Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych, dlatego świetnie służą do ogrzewania domu lub wody, a dodatkowo mają najniższe koszty eksploatacji. Ich niezwykłą zaletą jest też przyjazność środowisku – taka pompa korzysta głównie z energii odnawialnej pozyskanej z otoczenia (np. powietrza, gruntu lub wody) oraz niewielkiej ilości energii elektrycznej. Jest to więc niezwykle ekologiczne rozwiązanie, pozwalające na ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Co ważne, takie urządzenia są bezpieczne i nie stwarzają ryzyka wybuchu. Jeśli rozważasz zakup urządzenia, jakim jest pompa ciepła sklep Memodo pomoże Ci w odpowiednim wyborze.

Niezawodne i wytrzymałe pompy ciepła

Pompy ciepła różnią się od siebie m.in.nazwą producenta i parametrami – w tym np. objętością czy rozmiarem. Jednak na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia? Ważne jest, aby były one niezawodne i wytrzymałe, dlatego w pierwszej kolejności należy sprawdzić zakres temperatur, w których pompa nadal jest w stanie osiągnąć 100% swojej mocy grzewczej. Dobrym przykładem może być LG THERMA V R32 Monobloc S, która może osiągnąć 100% mocy nawet przy temperaturach zasilania do 55°C i temperaturach zewnętrznych do -7°C. Co istotne, przy -15°C wydajność grzewcza nadal jest wysoka, bo wynosi 95%. Należy też podkreślić, że dolne źródło gruntowej pompy ma trwałość ponad 50 lat, a czasem osiąga nawet 80 lat.

Inne zalety pomp ciepła

Takie pompy znacząco podnoszą wartość nieruchomości – zdecydowanie łatwiej jest sprzedać dom z niskimi kosztami utrzymania. Dodatkowo są one świetnym uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznej. Warto wspomnieć też, że jest to tańsza inwestycja niż ta w kocioł i kotłownię na paliwo stałe. Dlaczego tak jest? Ponieważ przy rozwiązaniu związanym z pompą ciepła można zapomnieć o cenach komina, instalacji gazowej, kotłowni oraz magazynu opału.

Pompa ciepła: cena

Jak wspomnieliśmy już wyżej – inwestycja w pompę ciepła jest korzystniejsza niż w kocioł i kotłownię na paliwo stałe. Pompy są proste w obsłudze i nie wymagają też dużego nakładu finansowego na serwis i przeglądy. Jak szybko zwróci się ten wydatek? Koszty te powinny się zamortyzować już po kilku latach użytkowania. Pompa ciepła koszt inwestycji dla średniej wielkości domu to około 40 tysięcy złotych. Jest to jednak koszt samego urządzenia – do wydatków należy doliczyć również montaż urządzenia, a pompa ciepła cena rośnie w zależności od powierzchni domu. Co ważne, powietrzna pompa ciepła jest znacznie tańsza, ponieważ nie wymaga budowy dolnego źródła, co pozwala na zaoszczędzenie kwoty w granicy kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wybierz nasze pompy ciepła — sklep Memodo

Wybór pompy ciepła sklep Memodo posiada szeroki, ale nie tylko – u nas znajdziesz także duży asortyment potrzebnych elementów oraz usprawnień, np. pręty grzewcze, ramy potrzebne do zawieszenia naczynia wzbiorczego, czujniki temperatury, regulatory mocy i wszystkie komponenty potrzebne do stworzenia spełniającej oczekiwania instalacji. Nasz sklep z pompami ciepła posiada wiele produktów znanych marek takich jak: LG Air Solutions, Stiebel Eltron, Bosch, Ecodesign, Etherma, SolarEdge, MYPV, SmartFox oraz Fronius. Spośród pomp ciepła warto z pewnością wspomnieć o serii produkcji LG Air Solutions – LG THERMA V. Jest to rozwiązanie, które umożliwia pokrycie całego zapotrzebowania na ciepło potrzebne do ogrzania gospodarstwa domowego oraz wody użytkowej. Jego zaletą jest możliwość osiągnięcia 100% mocy grzewczej nawet przy temperaturach zasilania wynoszących do 55 i zewnętrznych do -7°C. Co ważne, pompy z tej linii nadają się zarówno do wykorzystania w nowych, jak i istniejących już budynkach. Innym dostępnym rozwiązaniem jest pompa ciepła firmy Bosch. Czym wyróżnia się na rynku? Bosch Monoblock 5800i to niezawodne rozwiązanie typu all-in-one dla Twojego domu – zintegrowany dyfuzor dźwięku CS 5800i/6800i sprawia, że jest najcichszą pompą ciepła firmy Bosch, dzięki której nie musisz martwić się o hałas. Ogromną korzyścią jest z pewnością przyjazność tego sposobu grzewczego dla środowiska, ze względu na to, że jest on zasilany naturalnym czynnikiem chłodniczym R290. Pompę ciepła można obsługiwać za pomocą najnowszego kolorowego wyświetlacza UI800 lub w aplikacji HomeCom Easy na smartfonie.

 
Ostatnio oglądane